Kolejnym smartwatchem Samsunga nie będzie Gear S4, tylko Samsung Galaxy Watch 18

Kolejnym smartwatchem Samsunga nie będzie Gear S4, tylko Samsung Galaxy Watch

Osobiście należę do grupy, która z dużo większą ciekawością wypatruje premiery nowych smartfonów, lecz Samsung nie nimi samymi stoi. Ważną częścią jego portfolio są również smartwatche. Producent nie traktuje tego segmentu po macoszemu i regularnie wypuszcza na rynek kolejne propozycje. Najnowszą będzie jednak nie Gear S4, tylko Samsung Galaxy Watch.

Samsung złożył miesiąc temu w południowokoreańskim urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy towarowej „Samsung Galaxy Watch”. Co ciekawe, podobny krok Koreańczycy poczynili również w Stanach Zjednoczonych (tam wniosek trafił do USPTO), przy okazji zastrzegając także nazwę „Galaxy Fit”. Wydaje się to jednoznacznym potwierdzeniem dla tezy, że producent przebranduje markę Gear i dołączy ją do rodziny produktów Galaxy.

Zmiana nazewnictwa może wydawać się symboliczna, lecz nie tylko ujednolici i uporządkuje portfolio, ale przede wszystkim ułatwi życie klientom. Słysząc o Galaxy Watch od razu będą bowiem wiedzieli, że mają do czynienia ze smartwatchem, podczas gdy nazwa – na przykład – Gear S3 sama w sobie nie mówi za wiele. W przypadku opasek fitness sytuacja jest natomiast bardziej skomplikowana, gdyż dla przeciętnego użytkownika „Gear Fit” i „Galaxy Fit” to w sumie jeden pies. Dopisek „Galaxy” od razu będzie się jednak kojarzył z marką Samsung, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że klient kupi taki sprzęt, znając tę firmę choćby z reklam.

Zastrzeżenie nazwy towarowej „Samsung Galaxy Watch” w więcej niż jednym kraju powinno być dla nas wystarczająco przekonywującym dowodem na to, że w portfolio Koreańczyków zajdą pewne zmiany. Z tego powodu najpewniej Gear S4 nie pojawi się na rynku, a zamiast niego zadebiutuje właśnie Samsung Galaxy Watch.

Co ciekawe, w przeszłości kilkukrotnie pojawiły się doniesienia, iż Samsung może zrezygnować z Tizena w smartwatchach na rzecz Wear OS (dawn. Android Wear), lecz są to tylko niczym niepotwierdzone plotki. Wątpliwe jednak, aby producent nagle zrezygnował z platformy, którą od wielu lat rozwija, i w którą zainwestował niemało pieniędzy i pracy. Tym bardziej, że stosuje ją również w swoich inteligentnych telewizorach.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, iż według innych doniesień, Gear S4 a.k.a. Samsung Galaxy Watch będzie miał wirtualnego asystenta Bixby na pokładzie, którego znajdziemy m.in. na flagowcach Koreańczyków, od Galaxy S8 począwszy.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Gear S3 Classic (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: GalaxyClub przez SamMobile; SamMobile, SamMobile