Smartwatch Nokii, z którego firma zrezygnowała dawno temu, uchwycony na wideo

Nokia Moonraker, bo tak miał nazywać się smartwatch, planowano pokazać razem z Nokią 930. Po przejęciu działu mobilnego firmy przez Microsoft, projekt smartzegarka został zawieszony i nigdy do niego nie wrócono. Zamiast tego pojawił się Microsoft Band.

Sprawa jest już właściwie archaiczna, bo pierwsze zdjęcia anulowanego Moonrakera wypłynęły już dwa lata temu. Na filmie możemy przyjrzeć się konstrukcji z bliska.

Reklama

Użytkownik YouTube Nokibar pokazuje kilka podstawowych punkcji smartwatcha, poruszając się po interfejsie. Na obudowie zegarka widać przycisk do przełączania pomiędzy interfejsem aplikacji i domyślnej tarczy zegara. Na kwadratowym wyświetlaczu mogły pojawiać się wydarzenia z kalendarza, informacje o nieprzeczytanych mailach i wiadomościach oraz inne podstawowe notyfikacje.

Ciekawie ogląda się film, który pokazuje, jak mógłby działać Moonraker, gdyby nie został anulowny. Microsoft kompletnie odpuścił sobie dział elektroniki ubieralnej, a skupia się teraz na wzmacnianiu swojej pozycji na komputerach i pracuje przy rozszerzonej rzeczywistości.

 

źródło: Nokibar dzięki The Verge