Ważne

Nowe zdjęcia przedstawiające anulowany smartwatch Nokii

Dział mobilny Nokii został zakupiony przez Microsoft, a Finowie skupili się na rozwoju technologii z dziedziny łączności. Co ciekawe, co jakiś czas dopływają do nas wieści na temat anulowanych urządzeń z Espoo – jednym z takich prototypów był tablet Merkury z Windowsem. Teraz natomiast poznaliśmy wygląd planowanego smartwatcha.

Smartwatch Nokii nosił nazwę Moonraker. Jako że posiadacze Windows Phone oraz Mobile mieli i mają nadal do wyboru stosunkowo niewiele wearables, spośród których warto wspomnieć o Microsoft Band 2, z pewnością taki zegarek byłby dobrym uzupełnieniem oferty. Niewątpliwie znalazłoby się wielu chętnych na ten produkt.

Specyfikacja Moonraker pozostaje bliżej nieznana. Całość podobno byłaby zasilana przez baterię 305 mAh, a moc obliczeniową dostarczałby procesor, zapewne Qualcomma, w architekturze ARM. Wygląd jest typowy dla inteligentnych zegarków sprzed dwóch, trzech lat. Kwadratowy ekran i spore ramki dookoła niego nie są najpiękniejszym połączeniem, ale w tym przypadku ważniejsza byłaby funkcjonalność. Oczywiście to wearables byłoby dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

nokia-moonraker-2

Zapewne pojawi się jeszcze wiele zdjęć anulowanych, prototypowych modeli Nokii. Wielka szkoda, że fińska firma odeszła z rynku konsumenckiego, a Amerykanie niezbyt chętnie podchodzą do tematu smartwatchy.

źródło: Nokiabar (Baidu) przez WMPowerUser, Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona