Wiko VIEW

Nowe zdjęcia przedstawiające anulowany smartwatch Nokii

Dział mobilny Nokii został zakupiony przez Microsoft, a Finowie skupili się na rozwoju technologii z dziedziny łączności. Co ciekawe, co jakiś czas dopływają do nas wieści na temat anulowanych urządzeń z Espoo – jednym z takich prototypów był tablet Merkury z Windowsem. Teraz natomiast poznaliśmy wygląd planowanego smartwatcha.

Smartwatch Nokii nosił nazwę Moonraker. Jako że posiadacze Windows Phone oraz Mobile mieli i mają nadal do wyboru stosunkowo niewiele wearables, spośród których warto wspomnieć o Microsoft Band 2, z pewnością taki zegarek byłby dobrym uzupełnieniem oferty. Niewątpliwie znalazłoby się wielu chętnych na ten produkt.

Specyfikacja Moonraker pozostaje bliżej nieznana. Całość podobno byłaby zasilana przez baterię 305 mAh, a moc obliczeniową dostarczałby procesor, zapewne Qualcomma, w architekturze ARM. Wygląd jest typowy dla inteligentnych zegarków sprzed dwóch, trzech lat. Kwadratowy ekran i spore ramki dookoła niego nie są najpiękniejszym połączeniem, ale w tym przypadku ważniejsza byłaby funkcjonalność. Oczywiście to wearables byłoby dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

nokia-moonraker-2

Zapewne pojawi się jeszcze wiele zdjęć anulowanych, prototypowych modeli Nokii. Wielka szkoda, że fińska firma odeszła z rynku konsumenckiego, a Amerykanie niezbyt chętnie podchodzą do tematu smartwatchy.

źródło: Nokiabar (Baidu) przez WMPowerUser, Neowin

Komentarze

  • Szary

    Co jak co, ale na rękę bym tego nie założył. :P

    • bohdan

      Ja bym założył

  • Niedlugo nokia wraca na rynek… ciekawe jak ewoluowały ich projekty. Mam madzieje ze to oni wypuszcza nastepce modelu 1020 bo microsoft ma tę niszę w nosie a meizu ktore chcialo to zrobic to sie poddalo przy wielkosci matrycy i kosztach produkcji ktore by zrobily zbyt wysoka cene koncowa jak na ich oczekiwania zapewne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona