Niespodzianka! Smartwatch Moto 360 powraca, ale nie za sprawą samej Motoroli

Motorola Moto 360 drugiej generacji była moim zdaniem jednym z najładniejszych smartwatchy, jakie kiedykolwiek się pojawiły. Teraz udany modelu powraca w nowym wcieleniu, choć już nie za sprawą samej Motoroli.

Nowy smartwatch Moto 360, będzie wyraźnie nawiązywać stylem do zegarków Motorola Moto 360 sprzed kilku lat. Ma okrągłą tarczę, korpus ze stali nierdzewnej, obrotową koronę i przycisk akcji z boku obudowy.

Reklama

Dostępne będą trzy kolory wykończenia – czarny, srebrny i o barwie różowego złota. Dodatkowo będzie można wybierać spośród różnych opcji pasków silikonowych i skórzanych. Okrągły ekran AMOLED o średnicy 1,2 cala z opcją działania Always On, ma rozdzielczość 390×390 pikseli.

Ekran Moto 360 ma być bardzo jasny

To Moto 360, ale Motorola użycza tylko logo

Za dystrybucją smartwatcha stoi eBuyNow, który najwyraźniej zapłacił Motoroli za wykorzystanie nazwy zegarków Moto 360 – ich krótka seria została wygaszona przez amerykańską firmę końcem 2016 roku. Branding, materiały reklamowe i sam produkt zawierają jednak logo Motki, więc sytuacja ta nie jest do końca jasna. Musi być jednak przyczyna, dla której smartwatch nie pojawił się na oficjalnej stronie Motoroli w USA, a na osobnej witrynie z oznaczeniami Powered by BuyNow, które odpowiada za globalną sprzedaż i wsparcie dla nowego produktu.

Producent twierdzi, że mimo utrzymywania podświetlenia ekranu, bateria pozwoli na cały dzień korzystania z zegarka, a tryb oszczędny umożliwi rozstanie się z ładowarką na trzy dni. Do tego będzie możliwe szybkie naładowanie go do pełna w 60 minut.

Smartwatch wyposażony został w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100 (a więc taki sam jak w zapowiedzianym Xiaomi Mi Watch), 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Będzie można do niego mówić, korzystając z Asystenta Google, choć nie zostanie wyposażony w głośnik, więc odpowiedzi Asystenta pojawią się na ekranie, a nie zostaną odtworzone.

Z ważnych rzeczy, dostaniemy niezależny od smartfona moduł GPS i NFC, które ułatwi płacenie przez Google Pay. Nie ma żadnych informacji o tym, by Moto 360 obsługiwał eSIM. Będzie jednak odporny na wodę do 3ATM, a funkcje fitness zostaną wzbogacone o dane z czujnika tętna.

Szkoda, że tak drogo

Moto 360 dostępny jest w przedsprzedaży na stronie moto360.com w wysokiej cenie 349,99 dolarów. Zamówienia będą rozsyłane w listopadzie.

źródło: moto360.com, The Verge, Wearable