smartwatch Elephone W3 (fot. Elephone)

Elephone zbiera na Indiegogo pieniądze na nowy smartwatch, ale producent trochę przesadził z ceną

Zazwyczaj chińskie wearables są niezwykle atrakcyjnymi propozycjami, gdyż za niewielkie pieniądze oferują wszystko to, czego oczekuje przeciętny użytkownik. Elephone rozpoczęło właśnie zbiórkę funduszy na platformie Indiegogo na nowy smartwatch Elephone W3, lecz producent trochę przesadził z ceną. Co ciekawe, mimo to kilka osób zdecydowało się go zamówić.

Elephone W3 wygląda strasznie… „tanio”. Producent chyba nie włożył w opracowanie jego designu zbyt wiele wysiłku, ponieważ podobnie prezentujące się zegarki bez większego problemu można kupić w chińskich sklepach z elektroniką za połowę ceny propozycji od Elephone. Jedynie jedna z opasek – ta z magnetycznym zapięciem, „biznesowa” – jest naprawdę elegancka i przykuwa uwagę.

Reklama
smartwatch Elephone W3 (fot. Elephone)

smartwatch Elephone W3 – specyfikacja

Specyfikacja Elephone W3 również jakoś specjalnie nie powala. Nie jest to smartwatch w klasycznym tego słowa znaczeniu, tylko zegarek z funkcjami smart. Wyświetlacz ma przekątną 1,33 cala i jest pokryty szkłem 2.5D, jednak nie jest dotykowy – wszystkimi funkcjami steruje się za pomocą umieszczonego poniżej dotykowego kręgu i nie jest to specjalnie wygodne, możecie to zobaczyć na zamieszczonym poniżej filmie.

Elephone W3 ma baterię o pojemności 180 mAh, którą ładuje się za pomocą złącza magnetycznego (ładowanie do pełna trwa trzy godziny). Taki zapas energii ma wystarczyć na do 25 dni pracy w trybie standby. Nie wiadomo jednak ile zegarek podziała z włączonymi funkcjami smart. A trochę tych ostatnich urządzenie oferuje, m.in. liczenie kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii oraz monitowanie snu.

Oprócz tego Elephone W3 poinformuje o połączeniu przychodzącym (można je odrzucić z jego poziomu), wyświetli też treść SMS-ów i powiadomień z aplikacji na swoim ekranie. Zegarek może również posłużyć jako spust migawki aparatu w sparowanym smartfonie – wystarczy przekręcić nadgarstkiem. Urządzenie ma także wbudowany pulsometr. Całość zamknięta jest w pyło- i wodoszczelnej obudowie, spełniającej kryteria standardu IP67.

smartwatch Elephone W3 – cena, dostępność

Elephone nie zdecydowało się w standardowy sposób wprowadzić tego sprzętu na rynek, tylko postanowiło zbierać pieniądze na jego produkcję na platformie Indiegogo. Producent ustalił cenę Elephone W3 na 39 dolarów, tj. równowartość blisko 150 złotych. W mojej opinii jest to trochę zbyt wysoka kwota, jak na chiński „smartwatch”, szczególnie takiej klasy. Mimo to zamówiono już pięć egzemplarzy ze stu w sumie dostępnych.

Co jednak jeszcze bardziej zabawne, regularna cena Elephone W3 podobno ma wynosić aż 129 dolarów (~480 złotych), co jest już totalnym zdzierstwem w biały dzień.

Wysyłka zamówionych zegarków zaplanowana jest na styczeń 2019 roku. Ja nie wróżę sukcesu temu modelowi, ale może ktoś z Was ma odmienne zdanie?

Źródło: Indiegogo