Huawei Watch GT 2e smartwatch
Huawei Watch GT 2e (źródło: Huawei)

Duża i ważna aktualizacja Huawei Watch GT 2e. Pozostałe smartwatche też coś dostają

Huawei udostępnił pakiety aktualizacyjne smartwatchom Watch GT 2eWatch GT 2Watch GT. Najwięcej nowości czeka na właścicieli najnowszego modelu w ofercie tego producenta, choć przez aktualnie trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 nie będą od razu mogli skorzystać z nich wszystkich.

Reklama

Aktualizacja oprogramowania dla Huawei Watch GT 2e – lista zmian

Jak możemy przeczytać w przygotowanym przez Huawei changelogu, aktualizacja oprogramowania smartwatcha do wersji o oznaczeniu 1.0.1.20, która waży 50,09 MB, dodaje możliwość wprowadzania ćwiczeń na zegarku i funkcję pomiaru SpO2 oraz przy okazji poprawia stabilność działania. Aby jednak skorzystać z nowych opcji, należy zaktualizować też aplikację Zdrowie do wydania 10.0.5.311 lub nowszego.

Reklama

W rzeczywistości lista nowości jest znacznie dłuższa, bowiem nareszcie dodano kilkadziesiąt nowych trybów sportowych, na które czekało wielu użytkowników. Są one podzielone na sześć kategorii: w pomieszczeniu, zabawa, sport, wodne, zimowe i ekstremalne.

  • w pomieszczeniu: stepper, biegacz, joga, crossfit, trening funkcjonalny, trening fizyczny, taekwondo, sparing dowolny, karate, szermierka, taniec brzucha, taniec jazzowy, taniec latynowski, balet, trening tułowia, body combat, kendo, ćwiczenia na drążku, poręcze;
  • zabawa: taniec uliczny, jazda na rolkach, sztuki walki, taniec na placu, tai chi, taniec, hula-hop, frisbee, rzutki, łucznictwo, jazda na koniu, łowiectwo, puszczanie latawców, przeciąganie liny, huśtanie, schody;
  • sport: badminton, tenis stołowy, tenis, bilard, kręgle, siatkówka, lotka, piłka ręczna, baseball, softball, krykiet, rugby, piłka plażowa, siatkówka plażowa, gateball, hokej, squash, siatkówka kopana, dwa ognie;
  • wodne: żeglarstwo, surfowanie, rafting, smocze łodzie, kajakarstwo, wioślarstwo, sport-motorowodny, SUP;
  • zimowe: łyżwiarstwo, hokej na lodzie, surling, bobsleje, saneczkarstwo, biatlon;
  • ekstremalne: jazda na deskorolce, wspinaczka skałkowa, skok na bungee, parkour, jazda na BMX-ie, bieg na orientację, spadochroniarstwo, wyścigi samochodowe.

Oprócz tego, od razu po wejściu w ćwiczenia dostępne są (już bez kategorii nadrzędnych): bieganie w terenie, bieganie na bieżni, marsz w terenie, marsz na bieżni, kolarstwo, rower stacjonarny, pływanie na basenie, otwarte wody, wspinaczka, wędrówka piesza, bieg przełajowy, triathlon, orbitrek, ergometr, inne, siła, aerobik, pilates, rower stacjonarny, boks, bieg przeszkodowy, HIIT i trening grupowy.

Aktualizacja oprogramowania dla Huawei Watch GT 2 i Watch GT – lista zmian

Jednocześnie Huawei udostępnia aktualizację dla starszych smartwatchy. W przypadku Watch GT 2 nosi ona oznaczenie 1.0.6.26, waży 18 MB i dodaje funkcję pomiaru SpO2 oraz poprawia stabilność systemu. Jeśli zaś chodzi o model Watch GT, to on otrzymuje oprogramowanie w wersji 1.0.11.20, które waży zaledwie 2,84 MB i „naprawia niektóre znane problemy”.

Jak każda aktualizacja, tak i te są rozsyłane partiami. Jeśli Wasz smartwatch jeszcze jej nie dostał, możecie sprawdzić jej dostępność w aplikacji Zdrowie.

Dla przypomnienia, Huawei Watch GT 2e można kupić w przedsprzedaży (trwającej do 12 kwietnia) w zestawie z wagą Huawei AH100 i słuchawkami bezprzewodowymi Huawei AM61.

Źródło: Huawei Central, Katarzyna Pura