Galaxy Watch i Galaxy Watch Active dostają funkcje z Galaxy Watch Active 2

Najnowszym smartwatchem Samsunga jest Galaxy Watch Active 2, lecz producent nie zapomina również o swoich starszych smartzegarkach. Koreańczycy poinformowali, że właściciele Galaxy WatchGalaxy Watch Active otrzymają aktualizację, która przyniesie wiele przydatnych na co dzień funkcji.

Aktualizacja dla Galaxy Watch i Galaxy Watch Active

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania dla starszych smartwatchy, zaoferują one opcje znane z najnowszego Galaxy Watch Active 2. Wśród nich znajdują się ulepszone funkcje Samsung Health i Bixby oraz większe możliwości personalizacji. Producent deklaruje, że po jej zainstalowaniu użytkownicy Galaxy WatchGalaxy Watch Active będą mogli spersonalizować tarcze w swoich smartzegarkach w niespotykanym dotąd stopniu.

Reklama
źródło: Samsung

W nowej wersji oprogramowania właściciele starszych smartwatchy dostaną do wyboru aż 24 nowych tarcz, zbudowanych na podstawie 17 już dostępnych. Dzięki temu mają być one jeszcze bardziej konfigurowalne i dawać podgląd większej ilości informacji. Samsung zwraca szczególną uwagę na nową funkcję My Style, pozwalającą dopasować tarczę w Galaxy WatchGalaxy Watch Active pod indywidualne preferencje i gust użytkownika.

źródło: Samsung

Najnowsza aktualizacja wprowadza również kilka nowych funkcji UX do Galaxy WatchGalaxy Watch Active, znacznie usprawniając wrażenia z użytkowania. Ikony używanych aplikacji zostały przeniesione na dolną część tarczy smartwatcha, pomagając użytkownikom śledzić i szybko uzyskiwać dostęp do aplikacji z zadaniami w toku, takich jak połączenia wychodzące. Ponadto bieżący czas będzie od teraz zawsze wyświetlany na ekranie, gdy aplikacja stopera jest używana lub użytkownicy wykonują połączenie. Do tego mogą oni łatwiej dostosowywać ikony w szybkim panelu dzięki możliwości zmiany ich ułożenia. Inne nowości to wyraźniejszy graficzny interfejs, łatwiejsza interakcja i nowe emoji w różnych odcieniach skóry. Właściciele Galaxy Watch Active będą też mogli nawigować za pomocą przeciągnięcia palcem po ramce, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Galaxy Watch Active 2.

źródło: Samsung

Zaktualizowane oprogramowanie dodaje również szereg nowych opcji do Samsung Health. Użytkownicy mogą śledzić swoje cele fitness dzięki funkcji Daily Active, a także sprawdzać czasy okrążeń podczas biegu lub jazdy na rowerze. Z kolei w ramach rozszerzonego pakietu monitorowania pracy serca, Galaxy WatchGalaxy Watch Active zaalarmują swojego właściciela, jeśli jego tętno będzie zbyt niskie.

źródło: Samsung

Proces udostępniania aktualizacji dla Galaxy WatchGalaxy Watch Active już się rozpoczął, ale jest podzielony na etapy, więc nie wszyscy dostaną ją od razu – niektórzy będą musieli chwilę na nią poczekać. W pierwszym przypadku waży ona 117,18 MB, zaś w drugim 91,11 MB. To sporo, ale i nowości jest dużo, więc rozmiar jest jak najbardziej uzasadniony. Najnowsza wersja interfejsu nosi oznaczenie One UI 1.5.

Źródło: Samsung, xda-developers