dziecko dziewczynka child girl
fot. alteredego / Pixabay

Smartwatch dla dziecka Family Watch od T-Mobile dostępny w nowej, niższej cenie

Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i dzieciaki znów zaczną chodzić do szkół. Rodzice, którzy chcą mieć stały kontakt ze swoimi pociechami, mogą dać im telefon bądź smartfon lub wyposażyć je w dedykowany im smartwatch. T-Mobile oferuje Family Watch już od blisko roku, ale od 1 września 2020 roku będzie go można kupić w nowej, niższej cenie.

Dobrze jest mieć kontakt z dzieckiem o każdej porze

To zupełnie naturalne, że rodzice chcą być w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi, choć to też znak współczesnych czasów, bo kiedyś nie było takich możliwości. Dodatkowo teraz, w sytuacji, kiedy szaleje epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19, ten kontakt jest tym bardziej potrzebny.

Rodzice mają do dyspozycji wiele narzędzi, które pozwolą im być w stałym kontakcie z dzieckiem. Prawdopodobnie najpopularniejszym jest po prostu telefon/smartfon, ale matki i ojcowie często z zainteresowaniem patrzą także na dedykowane najmłodszym smartwatche.

W sklepach można znaleźć dość sporo tego typu urządzeń, ma je w swojej ofercie również T-Mobile. Co więcej, jego Alcatel Family Watch (zwany też Kidswatch) będzie dostępny dla klientów w nowej, niższej cenie.

Smartwatch dla dziecka Alcatel Family Watch od T-Mobile dostępny w nowej, niższej cenie

Operator poinformował, że od jutra, tj. 1 września 2020 roku, obowiązywać będzie nowa cena abonamentu miesięcznego na smartwatch dla dziecka Alcatel Family Watch – klienci zapłacą już nie 35 złotych, a jedynie 29 złotych miesięcznie. Ponadto na sam zegarek wydadzą symboliczną złotówkę. Umowa zawierana jest na 24 miesiące.

smartwatch dla dziecka Alcatel Family Watch Kidswatch T-Mobile
Smartwatch dla dziecka Alcatel Family Watch w T-Mobile

W ramach abonamentu, T-Mobile udostępnia nielimitowane połączenia w Polsce i roamingu w Unii Europejskiej, a także paczkę 1 GB internetu (tylko w kraju). W tym miejscu warto wspomnieć, że smartwatch Family Watch umożliwia przeprowadzanie rozmów głosowych oraz wideo z wykorzystaniem danych komórkowych. Ponadto dziecko może wysyłać i odbierać wiadomości głosowe.

Smartwatch dla dziecka Family Watch oferuje również moduł „Sport” (liczenie kroków i spalonych kalorii) oraz „Szkoła”. Ten ostatni pozwala zablokować funkcje rozrywkowe podczas zajęć lekcyjnych, a trzeba wiedzieć, że w pamięci urządzenia są zainstalowane też gry.

Oprócz tego, dziecko będzie mogło skorzystać z budzika i kalkulatora, a nawet i aparatu fotograficznego. Z kolei rodzic może stale śledzić jego lokalizację. Do zarządzania smartwatchem Alcatel Family Watch służy dedykowana aplikacja TCL Connect (dostępna na Androida i iOS).