fot. Bessi / Pixabay

T-Mobile wprowadza do sprzedaży smartwatch dla dzieci

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dziecka jest najważniejsze. Dziś matki i ojcowie mogą wspierać się nowoczesnymi rozwiązaniami i jedno z takich postanowił dostarczyć im T-Mobile. Operator wprowadził do sprzedaży smartwatch Family Watch właśnie dla najmłodszych.

Reklama

Chociaż wiele osób nie może się z tym pogodzić, to czasy się zmieniły i dziś nawet kilkuletnie dzieciaki mają smartfony. Nie każdy rodzic chce jednak dawać swojemu dziecku telefon komórkowy, ale z drugiej strony chciałby mieć z nim możliwość kontaktu w razie konieczności. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są zegarki z opcją dzwonienia, które przy okazji oferują jeszcze kilka przydatnych ojcom i matkom funkcji.

Reklama

T-Mobile Family Watch

Smartwatch ma wiele zalet: maluch zawsze ma go na ręce, więc go nie zapomni, nie zgubi, ani też nie przegapi połączenia od rodzica. To bowiem właśnie funkcja odbierania i wykonywania połączeń jest najważniejszym elementem T-Mobile Family Watch. Co więcej, mogą one być prowadzone zarówno w formie głosowej, jak i wideo. Ojcowie i matki mają również możliwość wysyłania SMS-ów i ustalenia listy numerów, z którymi będzie mogło połączyć się ich dziecko – wszystkie pozostałe automatycznie zostaną odrzucone.

T-Mobile Family Watch umożliwia też nadzorowanie, gdzie aktualnie przebywa pociecha. Może się to szczególnie przydać po nadaniu przez malucha sygnału SOS – przytrzymanie przez trzy sekundy dedykowanego przycisku sprawi, że do wszystkich ustalonych wcześniej kontaktów zostanie wysłane powiadomienie w aplikacji i wiadomość SMS. Do tego nie zabrakło też funkcji liczenia kroków i przebytego dystansu (moduł „Sport”).

Jeśli natomiast chodzi o kwestie czysto techniczne, to T-Mobile Family Watch wyposażono w kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala i baterię o pojemności 600 mAh, która ma zapewnić do dwóch dni pracy na pojedynczym ładowaniu lub do pięciu godzin rozmów. Ładowanie przez port microUSB ma trwać dwie godziny. Na pokładzie smartwatcha jest też aparat z funkcją robienia zdjęć.

smartwatch T-Mobile Family Watch
T-Mobile Family Watch (źródło: Biuro Prasowe T-Mobile Polska)

T-Mobile Family Watch – cena

Smartwatch dostępny jest w abonamencie za 24,99 złotych miesięcznie z opłatą w wysokości 1 złoty na start. W skład oferty wchodzą nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne w Polsce i w roamingu w Unii Europejskiej oraz 1 GB internetu (potrzebny jest on podczas lokalizacji T-Mobile Family Watch). Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: niebieska i różowa.

Źródło: informacja prasowa