Odporny smartwatch Casio z Android Wear, spełniający normę MIL-STD-810

Inteligentne zegarki z Android Wear wprowadzają na rynek przede wszystkim producenci smartfonów i tabletów. Ostatnio jednak dołączają do nich inne firmy – zwłaszcza związane z branżą zegarmistrzowską, jak Fossil, Tag Huer czy… Casio. Ostatnia z nich zaprezentowała odporny smartwatch WSD-F10.

Urządzenie zostało nazwane „Smart Outdoor Watch” nie bez powodu – już po pierwszym spojrzeniu na nie w oczy rzuca się obudowa rugged, która spełnia militarne standardy odporności MIL-STD-810, zatem niestraszne są mu wstrząsy i kontakt z wodą do 50 metrów (IP67 przy tym to „pikuś”).

WSD-F10 został wyposażony w 1,32-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 300×320 pikseli, który jest (nie do końca) okrągły – podobnie jak Moto 360 obu generacji. Zegarek ma wymiary 61,7 x 56,4 x 15,7 mm.

casio-wsd-f10-02

Zegarek Casio oferuje specjalny tryb monochromatycznego wyświetlania godziny, dzięki czemu czas działania można przedłużyć nawet do miesiąca. Najbardziej istotne w Casio WSD-F10 będą jednak dedykowane aplikacje, które pozwolą mierzyć i wyświetlać na jego ekranie informacje zbierane za pomocą czujnika ciśnienia, kompasu i akcelerometru. Będą one przydatne zwłaszcza podczas górskich wędrówek.

Oczywiście jak przystało na smartwatch z Android Wear, produkt Casio będzie kompatybilny z aplikacjami na tę platformę. Największe znaczenie będą tu odgrywać najróżniejsze programy do śledzenia aktywności, jak RunKeeper, ViewRanger czy MyRadar.

Casio WSD-F10 trafi do sprzedaży w kwietniu w cenie wynoszącej ok. 499 dolarów.

źródło: androidpolice