smartwatch boat watch xtend
BoAt Watch Xtend (źródło: BoAt)

BoAt Watch Xtend – inteligentny zegarek z asystentką głosową Amazon Alexa na pokładzie

Indyjski producent elektroniki BoAt pochwalił się swoim najnowszym urządzeniem z segmentu inteligentnych zegarków, na które wielu z niecierpliwością czekało już od momentu jego pierwszej zapowiedzi w zeszłym miesiącu. BoAt Watch Xtend to propozycja z wyższej półki, więc należy się po nim spodziewać jak najlepszej jakości wykonania, mnóstwa trybów sportowych oraz licznych czujników odpowiedzialnych za mierzenie podstawowych funkcji życiowych.

Specyfikacja BoAt Watch Xtend

BoAt Watch Xtend został wyposażony w 1,69-calowy wyświetlacz 2.5D, który jest wykonany w technologii LCD. Dodatkowo, za pośrednictwem aplikacji BoAt Wave oferującej ponad 50 różnych motywów, można do woli dopasowywać tarczę zegarka do swojego widzimisię i zmieniać wyglądu interfejsu wedle własnego uznania.

Smartwatch może pochwalić się także wodoodporną konstrukcją, zdolną bez większych problemów wytrzymać napór do 5 ATM. Z kolei akumulator o pojemności 300 mAh ma wedle zapewnień producenta wytrzymać do 7 dni na jednym ładowaniu.

smartwatch boat watch xtend
źródło: BoAt

Podobnie jak inne modele zegarków tej marki, BoAt Watch Xtend ma dedykowane przełączniki, za pomocą których użytkownik w łatwy sposób uzyska dostęp do aplikacji monitorującej zmiany atmosferyczne, przełączy aktualnie odtwarzany utwór muzyczny czy włączy tryb „Nie przeszkadzać” blokujący na pewien czas lub do odwołania dźwięk i wibracje towarzyszące otrzymywanym powiadomieniom.

Wisienką na torcie jest obecność w smartwatchu asystentki głosowej od Amazona, czyli Alexy, która pomoże użytkownikowi w ustawianiu przypomnień i innych alarmów, a także postara się odpowiedzieć na nurtujące go pytania.

smartwatch boat watch xtend
źródło: BoAt

Żaden maniak sportu nie powinien narzekać na brak funkcji przygotowanych z myślą o nim, bowiem zegarek oddaje do dyspozycji aż 14 różnych trybów sportowych, zatem żadna z najpopularniejszych aktywności fizycznych nie powinna poczuć się pominięta.

Z funkcji zdrowotnych warto wymienić chociażby śledzenie tętna i stopnia saturacji krwi (SpO2) oraz monitorowanie snu i poziomu stresu. Smartwatch sam zaproponuje użytkownikowi odpowiednie ćwiczenia oddechowe, kiedy zauważy, że ten ostatnio doświadczył nadmiaru negatywnych emocji.

BoAt Watch Xtend dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych: Olive Green, Sandy Cream, Pitch Black i Deep Blue. Jego cena została ustalona na poziomie 7999 rupii indyjskich (równowartość ~410 złotych), jednak przez ograniczony czas można go kupić za niecałe 2999 rupii (~150 złotych).

Społeczność przyjęła nasze smartwatche z otwartymi ramionami, nie możemy się więc doczekać, żeby dostarczyć im kolejny model pełen nowych funkcji. Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek zegarek z wbudowaną asystentką głosową Amazon Alexa, która znacząco rozszerza możliwości segmentu wearable jako całości. To jedno z najbardziej inteligentnych doświadczeń dostępnych na rynku.Aman Gupta, współzałożyciel BoAt