Chcesz zaprojektować swojego smartfona? Da się zrobić – w Smartphone Tycoon | Tabletowo.pl

Chcesz zaprojektować swojego smartfona? Da się zrobić – w Smartphone Tycoon

Dołącz do dyskusji 0

Na początku dementuję – żadna z wiodących firm nie wprowadza takiej oferty. Nie pojawią się – póki co – urządzenia o wdzięcznej nazwie Sebix czy Karynofon. Przynajmniej w realnym świecie. Ale na Waszych smartfonach i pecetach? Tutaj otwiera się pewna furtka dzięki grze od Roastery Games.

Uważnie śledzę rynek gier ekonomicznych i strategii. Nie chodzi mi o takie rozgrywki, gdzie wygrywasz, decydując się na zakup ekstra pakietu za 19,99 PLN. Po prostu lubię czasem pogłówkować przy smartfonie, raz z powodzeniem, a innym razem musząc uznać wyższość SI. Jakiej gry brakowało mi na rynku już od pewnego czasu? Tytułu, w którym można by stworzyć własną firmę produkującą smartfony.

Pustkę zauważyło ukraińskie studio Roastery Games, wcześniej znane jako WalkBoy Studio, które od pewnego czasu publikuje swoje gry w Sklepie Play. Trzeba tu zresztą zauważyć, że dotychczasowe publikacje tej firmy nie cieszyły się raczej zbyt dużym zainteresowaniem ani też nie zbierały dobrych ocen. Wydaje się jednak, że zbliżający się tytuł o nazwie „Smartphone Tycoon” może być dla Ukraińców szansą na szersze zaistnienie w branży mobilnej.

Fot: Roastery Games

Tytuł, który ujrzy światło dzienne jeszcze w marcu tego roku, trzyma bardzo wysokie, dwudzieste miejsce na liście wyczekiwanych gier w rankingu indiedb.com. To pokazuje, że zainteresowanie produkcją jest duże i wielu graczy pokłada w tej publikacji sporo nadziei na umiejętne zagospodarowanie luki w rynku gier, które poruszają tematykę smartfonową.

Sama zaś gra Smartphone Tycoon to w dużej mierze symulator tworzenia smartfona od podstaw. Wybieramy rodzaj obudowy, ramki, ulokowanie poszczególnych klawiszy, podzespoły a także wersję kolorystyczną. Smaczku dodają rankingi sprzedaży, gdzie nasza spółka będzie mogła rywalizować z prawdziwymi potentatami rynku mobilnego. W chwili obecnej nie wiadomo niestety, czy tytuł da nam też wpływ na fazę produkcyjną urządzenia, wliczając w to tworzenie i rozbudowę fabryki oraz inwestowanie w nasze własne technologie, jak chociażby ekrany OLED.

Smartphone Tycoon będzie dostępny – jak deklaruje wydawca – w marcu tego roku na Androida oraz w wersji dedykowanej dla Windowsa. Nie wiadomo nic o wycenie tytułu ani o sposobie jego dystrybucji, toteż wszyscy, którzy tak samo jak ja, odliczają już dni do premiery, muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Dobrym źródłem postępu o pracach nad grą jest oficjalne konto Roastery Games na Twitterze. Od pewnego czasu jest ono prowadzone systematycznie i ekipa raz po raz publikuje nowe materiały związane z grą.

Pogracie? A jeśli, to jak będzie wyglądał Wasz idealny smartfon? ;)

źródło: Roastery Games na Twitterze, opracowanie własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona