Już wkrótce nie tylko laptopy, ale i smartfony Samsunga będą mieć 16 GB RAM

„Mój kolejny smartfon będzie miał aż 16 GB pamięci!” – na taką deklarację wielu z Was najprawdopodobniej spojrzałoby z politowaniem. Warto jednak dodać, że nie chodzi mi tu o pamięć wewnętrzną urządzenia… a pamięć RAM! Samsung zapowiedział, że rozpoczął już produkcję 16 GB modułów RAM do następnej generacji swoich flagowych smartfonów. To tyle samo, co przeciętny komputer gracza według platformy Steam.

W grudniu 2019 roku Samsung rozpoczął masową produkcję 16 GB pamięci DRAM typu LPDDR5 do swoich zbliżających się smartfonów z najwyższej półki. Wspomniane moduły trafią do telefonów Samsunga prawdopodobnie już pod koniec 2020 roku, a już na pewno zasilą one specyfikacje przyszłorocznych flagowców.

Reklama

Jeśli chodzi o szczegóły, jakimi będą się cechować zbliżające się moduły RAM Samsunga, to warto wspomnieć o tym, że oprócz dużej pojemności aż 16 GB zostały one wyprodukowane w 10 nm a ich prędkość sięga aż 5500 Mb/s przy zredukowaniu poboru energii o 20% względem poprzedniej generacji. Nowa pamięć ma wspomóc obsługę sieci 5G, sztuczną inteligencję, fotografię mobilną (co przy rosnących w zabójczym tempie megapikselach nie jest bez znaczenia) oraz, co oczywiste, poprawić jakość i płynność gier.

Źródło: Samsung

Przy okazji firma podzieliła się tabelką, w której ukazuje jak przebiega rozwój pamięci RAM u Samsunga — trzeba przyznać, że tempo zwiększania pamięci operacyjnej w ich smartfonach robi wrażenie. Ja w swoim domowym PC mam obecnie 16 GB pamięci RAM i nie za bardzo czuję potrzebę rozbudowy… a co dopiero mieć tyle w smartfonie.

A ile wasze telefony posiadają pamięci RAM? Dajcie znać w poniższej ankiecie.

 

Ile macie RAM w swoich smartfonach?

Specyfikacja Xiaomi Mi 10 Pro ujawniona. Na liście m.in. aż 16 GB RAM!

Źródło: news.samsung.com