Niektóre smartfony na raty 0% w sklepie Orange wychodzą znacznie taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Warto przejrzeć ofertę! 17

Niektóre smartfony na raty 0% w sklepie Orange wychodzą znacznie taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Warto przejrzeć ofertę!

Smartfony z dystrybucji operatorskiej często łączy jedna rzecz: rzadko kiedy możemy je wymienić na nowy model, jeśli podpisaliśmy umowę na czas określony. Owszem, od czasu do czasu bywają okazje, dzięki którym możemy zaopatrzyć się w coś nowego na kilka miesięcy przed zakończeniem umowy, ale zwykle i tak czekamy prawie do jej zakończenia. Orange umożliwia teraz coś kompletnie odmiennego: korzystając z jakiejkolwiek oferty mobilnej operatora, możemy wziąć telefon na raty 0%.

Od 24 lipca, klienci Orange mogą skorzystać z nowego sposobu zakupów smartfonów. Jeśli jesteśmy już klientami Orange, sieć nie będzie mieć nic przeciwko, jeśli będziemy chcieli kupić sobie u niej nowe urządzenie. Możemy wybierać spośród ponad 70 modeli, a każdy z nich spłacimy w ratach 0% (RRSO 0%).

Niektóre smartfony na raty 0% w sklepie Orange wychodzą znacznie taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Warto przejrzeć ofertę! 18

W takich wypadkach zwykle ceny są odrobinę zawyżone, żeby opłacało się „puścić” produkt w ratach zero procent. W tym wypadku jednak tak nie jest. Mało tego, ceny niektórych urządzeń w Orange są naprawdę zachęcające – w sumie smartfony czasem wychodzą nas taniej niż gdybyśmy chcieli zakupić je w normalnych sklepach, gdzie obowiązuje cena z oficjalnej dystrybucji.

 

Jak na przykład zauważył Damian z gsmmaniaka, Samsung Galaxy S9 (bez plusa) jest tańszy o ponad 600 złotych względem takiego samego sprzętu poza sklepem Orange (2980 zł kontra 3595 zł).

Niektóre smartfony na raty 0% w sklepie Orange wychodzą znacznie taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Warto przejrzeć ofertę! 19

Podobnie jest z Huawei P20 Lite – w Orange zapłacimy za niego 1280 zł, podczas gdy w oficjalnej dystrybucji jego cena wynosi 1598 zł. Toż to ponad 300 złotych różnicy! Ale uwaga, bo różnica w wypadku niżej wycenianego Samsunga Galaxy A6 jest jeszcze większa. W Orange weźmiemy go na raty za sumę 980 złotych, zaś w sklepach stoi przy nim cena 1399 złotych. Znów ponad 400 złotych różnicy.

Oczywiście importerzy mają te ceny jeszcze niższe, ale nie bierzemy ich pod uwagę.

Jak działają raty 0% w Orange?

Żeby skorzystać z rat 0% w Orange, trzeba już mieć podpisaną jakąś umowę na usługi mobilne w Orange. Co miesiąc dostaniemy wyższy rachunek, powiększony o kwotę raty za nowy telefon. To oznacza brak dodatkowych formalności związanych z zakupem telefonu. Harmonogram spłaty rat zostanie dołączony do kolejnej faktury. Tylko tyle i aż tyle.

Niektóre smartfony na raty 0% w sklepie Orange wychodzą znacznie taniej niż w oficjalnej dystrybucji. Warto przejrzeć ofertę! 20

W wypadku, gdy stracimy swój obecny smartfon w nieszczęśliwym wypadku lub po prostu zdecydujemy kupić jakiś innemu członkowi rodziny, wybór spośród wyraźnie tańszych propozycji ze sklepu Orange, może być całkiem interesującą opcją.

Pełną listę smartfonów znajdziecie na stronie Orange.

 

źródło: Orange przez gsmmaniak