A to ciekawe: cena Xiaomi Redmi S2 bez ostrzeżenia wzrosła o ponad 100 złotych. Wiedzieliście o tym? | Tabletowo.pl

A to ciekawe: cena Xiaomi Redmi S2 bez ostrzeżenia wzrosła o ponad 100 złotych. Wiedzieliście o tym?

Dołącz do dyskusji 0

Nie za bardzo rozumiem, co się dzieje z ceną Xiaomi Redmi S2. Początkowo dano do zrozumienia, że smartfon będzie kosztował 999 złotych. Później jednak, kiedy ruszyła regularna sprzedaż, można go było kupić za 669 złotych. Teraz wszystkie sklepy, oferujące egzemplarze z oficjalnej polskiej dystrybucji, życzą sobie za niego aż 799 złotych!

Kiedy dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Redmi S2 ma kosztować w Polsce 999 złotych, nie ukrywaliśmy zdziwienia – przecież to rozbój w biały dzień! Na szczęście dość szybko okazało się, że serwis Allegro wprowadził nas w błąd, bowiem kiedy smartfon trafił do regularnej sprzedaży, widniała przy nim cena 669 złotych. Co ciekawe, niektóre sklepy ustaliły ją na niższym lub wyższym poziomie, chociaż cały czas dotyczyła ona egzemplarzy z oficjalnej dystrybucji.

Xiaomi Redmi S2 (fot. Xiaomi)

Dziś jednak, zupełnie przypadkiem, szukając informacji na temat Mi Power Bank 2, którego wyprzedaż błyskawiczną zaplanowano na najbliższą sobotę, 21 lipca 2018 roku (więcej szczegółów na temat ten akcji znajdziecie w podlinkowanym przed chwilą artykule), zauważyłem, że cena Xiaomi Redmi S2 wzrosła do 799 złotych. Dlaczego? Nie mam pojęcia, ale wysłałem już mejla do ABC Data z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Jeśli czegoś się dowiem, dodam aktualizację poniżej.

W głowie pojawiło mi się pytanie, czy warto kupić Xiaomi Redmi S2 za 799 złotych? Cóż, jeśli miałbym być szczery, to odpowiedziałbym, że zupełnie nie. Obecnie można bowiem dostać Xiaomi Redmi Note 5 3 GB/32 GB jeszcze taniej, więc dla mnie wybór jest prosty, ponieważ pod względem specyfikacji ten ostatni jest o wiele lepszy. Redmi S2 był warty tych 669 złotych, ale tych 130 złotych więcej już niestety nie.

A dla Was co jest lepszym wyborem? Xiaomi Redmi S2 za 799 złotych czy Xiaomi Redmi Note 5 3 GB/32 GB za 849 złotych? Dajcie koniecznie znać w komentarzach, gdyż jestem ogromnie ciekawy Waszej opinii!

[ALTUALIZACJA]

Od przedstawiciela dystrybutora Xiaomi w Polsce, ABC Data, dowiedzieliśmy się, że powodem podwyżki cen był odgórna korekta producenta, a nie widzimisię oficjalnego sklepu. Ci więc, którym udało się dostać wcześniej Redmi S2 w niższej cenie, po prostu mieli szczęście.

Źródło: mi-home.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona