Redmi Note 11

Zbliża się ważna premiera. Redmi Note 11 wkrótce w Waszych kieszeniach

Oczywiście smartfon najpierw musi dotrzeć do Polski, ale doświadczenie mówi mi, że o premierę Redmi Note 11 oraz Redmi Note 11 Pro w Polsce nie powinniśmy się martwić.

Redmi Note 11 = Redmi 10 XL

Choć Xiaomi już jakiś czas temu oddzielił swoją serię budżetowych smartfonów od marki, to na rynek europejski wciąż używa się nazewnictwa „Xiaomi Redmi”. Nie zmienia to faktu, że seria od zawsze kojarzona jest z dobrą specyfikacją za rozsądne pieniądze. Na ten moment na pewno możemy przedyskutować tę pierwszą kwestię.

Redmi Note 11
Źródło: Redmi

Z informacji, jakich udzieliło w swoich postach na Weibo Redmi, wiemy już co nieco na temat zbliżającej się premiery. Najprawdopodobniej możemy się zatem spodziewać dwóch smartfonów: Redmi Note 11 oraz jego mocniejszego bliźniaka, Note 11 Pro.

Grafiki reklamowe zapowiadają zastosowanie trzech kamer z tyłu oraz umieszczenia przedniej kamery w stylu „punch-hole”. Przyciski głośności i uruchamiania znalazły się klasycznie, z prawej strony. Ci, którzy lubią korzystać z klasycznych przewodowych słuchawek z pewnością ucieszy złącze mini jack u góry obudowy oraz głośniki opracowane wspólnie z JBL. Smartfony prawdopodobnie otrzymają dodatkowo port podczerwieni.

Redmi Note 11 Pro powinien dorównać mocą Xiaomi Mi 11 Lite

Mocniejszy wariant nowego smartfona od Redmi skorzysta z procesora Mediatek Dimensity 920. Dodatkowo możemy liczyć na ekran OLED 120 Hz o tym samym rozmiarze co w Note 10 Pro (6,67 cali, proporcje 20:9). Całość będzie podtrzymywana przez baterię o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 67 lub 120 W.

Wariant podstawowy nie będzie przesadnie gorszy. Rozmiar baterii pozostanie taki sam, jednak moc ładowania spadnie do 33 W. Pojawi się również procesor Mediatek, ale niższej serii: Dimensity 810. Smartfon powinien otrzymać dwie wersje różniące się ilością pamięci. Pierwsza, to 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci masowej, drugą opcję wzmocnią dodatkowe 2 gigabajty RAM-u. Wersja Pro dostanie natomiast trzecią opcję: 8 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci masowej.

Ostatecznie smartfony zostaną zaprezentowane w całej swojej okazałości 28 października. Do tego czasu Redmi z pewnością będzie podsycać atmosferę kolejnymi grafikami i materiałami wideo.

Źródło: Redmi