Ze średniopółkowym kandydatem na hit, Xiaomi Redmi Note 10, poznamy się w marcu

Nie ma smartfona Xiaomi, który by nie osiągnął choćby umiarkowanego sukcesu. Z pozytywnym nastawieniem wyczekujemy więc Redmi Note 10. Już wiemy, że za jakiś miesiąc będziemy oglądać jego premierę.

Redmi Note 10 nadchodzi

Smartfony z serii Redmi Note to zwykle naprawdę solidne sprzęty i przedstawiciele mocniejszej średniej półki. Nie raz i nie dwa rozważałem zakup jednego z poprzednich modeli. Niewykluczone, że podobne przemyślenia najdą mnie po premierze Redmi Note 10.

Oddział Xiaomi działający na terenie Indii po raz pierwszy określił w pewnym przybliżeniu, kiedy możemy spodziewać się nowego smartfona tego producenta. Redmi Note 10 powinien zostać zaprezentowany gdzieś w marcu.

Sam zwiastun nie zdradza zbyt wiele na temat nowego urządzenia. Jedyne, co można z niego wywnioskować, to to, że smartfon będzie koncentrował się na możliwościach fotograficznych. Harmonizowałoby to z plotkami, jakoby Xiaomi było skłonne wyposażyć Redmi Note 10 w aparat z matrycą 108 Mpix.

Drugim detalem zapowiedzi jest fakt, że dotyczy ona serii Redmi Note 10. Trzeba więc nastawić się na premierę przynajmniej dwóch urządzeń, najpewniej w wersji podstawowej oraz Pro.

Czego się spodziewać po specyfikacji?

Jak dotąd, informacje o spodziewanym Redmi Note 10 potrafią być mylące. Niektórzy sugerują, że na pokładzie znajdzie się procesor Snapdragon 750G, inni zaś skłaniają się bardziej ku plotkom o zastosowaniu Snapdragona serii 66x z taktowaniem 2,0 GHz. W bazowej wersji sprzęt ma podobno zyskać ekran o przekątnej 6,53 cala, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 5900 mAh.

Z pewnością na pokładzie znajdzie się świeża nakładka systemowa Xiaomi, czyli MIUI 12.5. Liczymy też na to, że nowy Redmi Note 10 nie zawiedzie także ceną. O wszystkim przekonamy się pewnego pięknego marcowego dnia!