Potwierdzone: Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem na rynku z 10 GB RAM!

Producenci sukcesywnie przekraczają kolejne granice i w zasadzie trudno przewidzieć, czy kiedykolwiek zderzą się ze ścianą i powiedzą sobie pas. Na razie się na to nie zanosi, o czym świadczy fakt, że Xiaomi właśnie potwierdziło, iż nadchodzący Mi Mix 3 zostanie wyposażony w zawrotne 10 GB RAM.

Nie będę się wypowiadał za wszystkich, ale przynajmniej moim zdaniem 4-6 GB RAM jest ilością w zupełności wystarczającą dla większości użytkowników. Sam mam w swoim Mate 9 (który tymczasowo poszedł w odstawkę na rzecz BlackBerry Priv) 4 GB RAM i ani razu nie udało mi się w całości go zapchać, mimo że nie mam w zwyczaju zamykać aplikacji, kiedy z nich wychodzę, a dziennie otwieram ich po kilkanaście.

Więcej RAM-u może się przydać podczas grania w wymagające gry – nie bez powodu gamingowe smartfony pokroju Xiaomi Black Shark i Asusa ROG Phone mają po nawet 8 GB RAM. W nieukierunkowanym na mobilną rozgrywkę urządzeniu tyle pamięci operacyjnej jest jednak już raczej trochę bez sensu, ale wcale to nie powstrzyma Xiaomi przed wsadzeniem do Mi Mix 3 aż 10 GB RAM.

Producent dziś oficjalnie bowiem zapowiedział, że nadchodząca nowość zaoferuje tyle właśnie pamięci operacyjnej. Oczywiście na rynek trafią również inne konfiguracje, lecz nie zmienia to faktu, iż ta najlepsza będzie miała 10 GB RAM. Naturalnie w głowie natychmiast pojawia się pytanie: po co?!

Cóż, Xiaomi deklaruje, że wie dokładnie, co zrobić z takim zapasem pamięci operacyjnej. Producent nie zdradza jednak żadnych szczegółów, więc możemy się tylko domyślać, jaki scenariusz użytkowania pożre całe 10 GB dostępnego RAM-u. Macie jakieś pomysły? Chętnie posłucham.

Widoczny powyżej teaser potwierdza przy okazji coś, co wiemy już od dawna, a mianowicie to, że będzie można wysunąć tylną cześć smartfona, w której znajdą się głośnik oraz kamerka do selfie i wideorozmów. Z kolei opublikowana wczoraj zapowiedź informuje, że Xiaomi Mi Mix 3 ma być „jednym z pierwszych smartfonów, obsługujących sieć 5G”:

Na koniec przypomnę, że Xiaomi Mi Mix 3 zadebiutuje w przyszły czwartek, 25 października 2018 roku.

Źródło: @xiaomi