Xiaomi Mi A3 doczekał się pierwszej, całkiem sporej obniżki ceny

Sprzedaż Xiaomi Mi A3 rozpoczęła się w Polsce 1 sierpnia 2019 roku, czyli niewiele ponad dwa miesiące temu. Mimo bardzo krótkiego stażu na polskim rynku, smartfon doczekał się pierwszej, permanentnej obniżki ceny. I to całkiem sporej.

Xiaomi Mi A3 – nowa, niższa cena

W momencie polskiej premiery Xiaomi Mi A3 w wersji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej kosztował 1099 złotych, natomiast konfiguracja z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika (tj. 128 GB) – 1199 złotych. Powyższe ceny były bardzo podobne do tych w euro po bezpośrednim przeliczeniu i jednocześnie też atrakcyjne, gdyż smartfon oferuje przyzwoitą specyfikację (aczkolwiek największym mankamentem jest rozdzielczość ekranu i brak modułu NFC).

Xiaomi Mi A3 - cena w Polsce
Xiaomi Mi A3 – cena w Polsce (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

W ubiegłym tygodniu w Polsce zadebiutował Redmi Note 8 Pro i najprawdopodobniej właśnie z tego powodu polski oddział Xiaomi zdecydował się obniżyć ceny Xiaomi Mi A3 w naszym kraju. Po bezpośrednim zestawieniu tych modeli okaże się bowiem, że – mimo iż kosztowały na start dokładnie tyle samo – to smartfon Redmi oferuje nieporównywalnie bardziej atrakcyjną specyfikację i możliwości.

Obniżka jest całkiem spora, bowiem w przypadku obu konfiguracji wynosi aż 200 złotych. Oznacza to, że wersja podstawowa, tj. z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, kosztuje teraz 899 złotych, zaś wariant z 4 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika 999 złotych.

Czy teraz opłaca się więc kupić Xiaomi Mi A3? Odpowiedź nie jest taka oczywista, bowiem wystarczy dołożyć sto złotych i można wziąć wspomnianego już Redmi Note 8 Pro w wersji 6 GB/64 GB. Niepodważalną zaletą smartfona Xiaomi jest jednak jego przynależność do programu Android One, co oznacza długie i solidne wsparcie w postaci aktualizacji systemu i poprawek zabezpieczeń Androida. Dla osób, które nie przepadają za MIUI, może to być koronny argument za wydaniem swoich pieniędzy na Xiaomi Mi A3.

Teraz zakup tego modelu jest bardziej opłacalną inwestycją. Jeśli ktoś nie korzysta z płatności mobilnych Google Pay, powinien być z niego zadowolony, gdyż w ogólnym rozrachunku Xiaomi Mi A3 oferuje przyzwoitą specyfikację techniczną.