Xiaomi Mi 6X (fot. Xiaomi)

Xiaomi szykuje swoją odpowiedź na LG G7 One ze Snapdragonem 835 – Xiaomi Mi 6S

Nieczęsto, ale jednak producenci wypuszczają na rynek smartfony ze starszymi flagowymi procesorami, mimo że mają już do dyspozycji nowsze. Ostatnia historia zna kilka takich przypadków, m.in. LG G6 i LG G7 One. Wkrótce do tego grona dołączy Xiaomi Mi 6S.

Posunięcie Xiaomi będzie jednak dość oryginalne, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, że na rynku zadebiutowała już rodzina Mi 8, w skład której wchodzą Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 SE, Mi 8 UD i Mi 8 Youth. Tymczasem wygląda na to, że producent zamierza reaktywować linię z zeszłego roku, dołączając do swojej oferty Xiaomi Mi 6S.

Reklama

Wydawałoby się, że Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 SE, Mi 8 UD i Mi 8 Youth powinny spełnić oczekiwania każdego jednego użytkownika z wyższymi od przeciętnych wymaganiami. Wygląda jednak na to, że na rynku wciąż istnieje niezagospodarowana nisza, skoro Xiaomi planuje wprowadzić do sprzedaży Xiaomi Mi 6S.

Jest to właściwie nieuniknione, ponieważ smartfon istnieje, o czym możemy się przekonać, zaglądając do bazy Geekbench. Xiaomi Mi 6S pojawił się niej co najmniej dwa razy, zdradzając przy okazji, że został wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540, 6 GB RAM i Androida 9.0 Pie.

Xiaomi Mi 6S w Geekbench

Decyzja o reaktywowaniu serii Mi 6, podczas gdy na rynku dostępna jest już linia Mi 8, a na dodatek zastosowanie starszego procesora (aczkolwiek nadal z najwyższej półki) jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Trudno powiedzieć, czym kierowało się Xiaomi, ale być może jest to chęć dania do wyboru klientom kolejnego a’la flagowca, co powinno przełożyć się na większą sprzedaż i pomóc umocnić pozycję marki na rynku.

Trudno też w ogóle przewidzieć, czym jeszcze może charakteryzować się Xiaomi Mi 6S, ale być może będzie to coś na kształt LG G7 One, czyli nieco uboższa wersja pierwowzoru, czerpiąca jednak z jego specyfikacji pełnymi garściami.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Mi 6X, czyli pierwowzór Xiaomi Mi A2

Źródło: Geekbench, Geekbench dzięki Slashleaks