Xiaomi Mi 10 będzie szybciej ładować się bezprzewodowo niż niektóre smartfony „po kablu”

Xiaomi Mi 10 zostanie zaprezentowany już jutrzejszego poranka. Z tego powodu firma czuje się bardzo pewnie i szczodrze dzieli się kolejnymi informacjami o swoim nowym smartfonie w oficjalnych kanałach społecznościowych. Na przykład podaje szczegóły dotyczące szybkiego bezprzewodowego ładowania.

Ładowanie bezprzewodowe kojarzy się zwykle z wygodnym, ale znacznie wolniejszym uzupełnianiem braków energii w baterii niż w wypadku klasycznego podpięcia urządzenia do adaptera za pomocą kabla. Właściwie w każdym przypadku jest to prawda – ładowanie za pomocą poduszki/maty/podstawki indukcyjnej jest zauważalnie wolniejsze, zwłaszcza w czasach, gdy technologie typu QuickCharge oferują naprawdę błyskawiczne podładowywanie telefonu.

Xiaomi zamierza pobić jakiś rekord

Firma opublikowała na swoim koncie w chińskim portalu społecznościowym Weibo informację o mocy, z jaką będą ładowane nowe, flagowe smartfony firmy. Urządzenia z serii Mi 10 (a przynajmniej jedno z nich) mają obsługiwać:

  • ładowanie przewodowe 50 W
  • ładowanie bezprzewodowe 30 W
  • zwrotne ładowanie bezprzewodowe 10 W

To są już jakieś kosmiczne wartości. Samsung Galaxy Ultra 5G co prawda obsługuje już szybkie ładowanie 45 W, ale pozostałe Samsungi z nowej rodziny Galaxy S2025 W. Na tym tle najbardziej rzuca się w oczy fakt, że nowy smartfon Xiaomi będzie szybciej ładował się bezprzewodowo niż większość topowych urządzeń Samsunga „po kablu”. I nie tylko Samsunga: najszybsze adaptery LG i Apple umożliwiają ładowanie z mocą (odpowiednio) 21 W i 18 W.

Nie jest do końca jasne, czy dane te dotyczą zarówno Xiaomi Mi 10 Pro, jak i podstawowego Xiaomi Mi 10Wszystko okaże się jutro – chyba że w ciągu kolejnych godzin Xiaomi samo skonkretyzuje swoje zapowiedzi, przekazując precyzyjniejsze dane.

Xiaomi Mi 10 na filmie

W czasie oczekiwania na jutrzejszą premierę Xiaomi Mi 10, możecie rzucić okiem na film, ukazujący działanie smartfona. Marnej jakości, ale zawsze daje jakieś pojęcie o spodziewanym urządzeniu.

Tak mają wyglądać Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

źródło: gizchina, Android Authority