Xiaomi Mi 10 będzie szybciej ładować się bezprzewodowo niż niektóre smartfony "po kablu"

Xiaomi Mi 10 będzie szybciej ładować się bezprzewodowo niż niektóre smartfony „po kablu”

Xiaomi Mi 10 zostanie zaprezentowany już jutrzejszego poranka. Z tego powodu firma czuje się bardzo pewnie i szczodrze dzieli się kolejnymi informacjami o swoim nowym smartfonie w oficjalnych kanałach społecznościowych. Na przykład podaje szczegóły dotyczące szybkiego bezprzewodowego ładowania.

Ładowanie bezprzewodowe kojarzy się zwykle z wygodnym, ale znacznie wolniejszym uzupełnianiem braków energii w baterii niż w wypadku klasycznego podpięcia urządzenia do adaptera za pomocą kabla. Właściwie w każdym przypadku jest to prawda – ładowanie za pomocą poduszki/maty/podstawki indukcyjnej jest zauważalnie wolniejsze, zwłaszcza w czasach, gdy technologie typu QuickCharge oferują naprawdę błyskawiczne podładowywanie telefonu.

Xiaomi zamierza pobić jakiś rekord

Firma opublikowała na swoim koncie w chińskim portalu społecznościowym Weibo informację o mocy, z jaką będą ładowane nowe, flagowe smartfony firmy. Urządzenia z serii Mi 10 (a przynajmniej jedno z nich) mają obsługiwać:

  • ładowanie przewodowe 50 W
  • ładowanie bezprzewodowe 30 W
  • zwrotne ładowanie bezprzewodowe 10 W

Xiaomi Mi 10 będzie szybciej ładować się bezprzewodowo niż niektóre smartfony "po kablu"

To są już jakieś kosmiczne wartości. Samsung Galaxy Ultra 5G co prawda obsługuje już szybkie ładowanie 45 W, ale pozostałe Samsungi z nowej rodziny Galaxy S2025 W. Na tym tle najbardziej rzuca się w oczy fakt, że nowy smartfon Xiaomi będzie szybciej ładował się bezprzewodowo niż większość topowych urządzeń Samsunga „po kablu”. I nie tylko Samsunga: najszybsze adaptery LG i Apple umożliwiają ładowanie z mocą (odpowiednio) 21 W i 18 W.

Nie jest do końca jasne, czy dane te dotyczą zarówno Xiaomi Mi 10 Pro, jak i podstawowego Xiaomi Mi 10Wszystko okaże się jutro – chyba że w ciągu kolejnych godzin Xiaomi samo skonkretyzuje swoje zapowiedzi, przekazując precyzyjniejsze dane.

Xiaomi Mi 10 na filmie

W czasie oczekiwania na jutrzejszą premierę Xiaomi Mi 10, możecie rzucić okiem na film, ukazujący działanie smartfona. Marnej jakości, ale zawsze daje jakieś pojęcie o spodziewanym urządzeniu.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Tak mają wyglądać Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro

źródło: gizchina, Android Authority