Vivo APEX 2020
Vivo APEX 2020 (źródło: @BenGeskin)

Vivo APEX 5G będzie miał wyjątkowy aparat. Flagowce innych marek takich nie mają

Wszystkie smartfony Vivo z serii APEX są wyjątkowe i naszpikowane innowacyjnymi rozwiązaniami, które dopiero później trafiają do urządzeń innych marek (jeśli w ogóle, bo czasami producent naprawdę nie ma hamulców). Podobnie będzie w przypadku Vivo APEX 5G – żaden inny flagowiec na rynku nie ma takiego aparatu, jaki znajdzie się na pokładzie tego modelu.

Vivo miało zaprezentować nowy smartfon z serii APEX na targach MWC 2020 w Barcelonie, ale producent odwołał swoją konferencję jeszcze zanim GSMA anulowało całe wydarzenie. Firma zdążyła jednak poczynić już pewne przygotowania, czego efekty wciąż są widoczne. Właśnie dzięki temu dowiadujemy się, jak będzie wyglądał Vivo APEX 5G i jak wyjątkowy aparat zaoferuje na swoim panelu tylnym.

Vivo APEX 5G

Jako że technologia cały czas intensywnie się rozwija i nowe rozwiązania szybko trafiają do smartfonów, Vivo jest coraz trudniej przygotować coś niecodziennego i zaskakującego. W przypadku Vivo APEX 5G wygląda na to, że producent chce skupić naszą uwagę przede wszystkim na panelu tylnym, gdyż to właśnie on prezentowany jest na rozklejonych w Barcelonie materiałach promocyjnych, przygotowanych z myślą o niedoszłej premierze urządzenia na targach MWC 2020.

Na pierwszy rzut oka plecki smartfona niczym specjalnym się nie wyróżniają, bowiem designem przypominają panele tylne Motoroli z serii Moto Z. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można jednak zauważyć bardzo istotne szczegóły. Producent zastosował w tym modelu dwa aparaty: jeden o rozdzielczości 48 Mpix, przy którym widnieje napis „GIMBAL CAMERA”, co może sugerować obecność technologii dającej efekty podczas nagrywania wideo jak przy użyciu gimbala, i drugi z optycznym zoomem 5-7,5x.

https://twitter.com/RDRv3/status/1230518417385541637

Przygotowana przez Vivo grafika promocyjna z pewnością narobiła apetytu amatorom mobilnej fotografii, gdyż podobnych rozwiązań nie oferuje żaden inny flagowiec. Nie mówiąc już o tym, że wartość optycznego zoomu robi ogromne wrażenie (prawdopodobnie udało się go osiągnąć za sprawą wykorzystania aparatu o budowie peryskopowej, na co wskazuje wygląd tego elementu).

Vivo jeszcze nie poinformowało, kiedy zaprezentuje Vivo APEX 5G, ale należy pamiętać, że smartfon, podobnie jak inne z tej serii, będzie maszyną koncepcyjną, która niekoniecznie trafi do regularnej sprzedaży. Na razie nie ma też co liczyć na dostępność w Polsce, mimo że marka podobno w niedalekiej przyszłości wejdzie oficjalnie do naszego kraju.

Źródło: @RDRv3, @BenGeskin via xda-developers