smartfon TP-Link Neffos C9s
TP-Link Neffos C9s (źródło: TP-Link)

TP-Link Neffos C9s wchodzi do Polski. Cena miło zaskakuje

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. I TP-Link Neffos C9s robi bardzo dobre wrażenie przy pierwszym kontakcie. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się wychodzi na jaw, że niska cena smartfona nie wynika z dobroci producenta, a podstawowej specyfikacji technicznej.

TP-Link Neffos C9s – specyfikacja

Smartfon wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 5,71 cala, proporcjach 19:9 i rozdzielczości HD+ 1520×720 pikseli, co przekłada się na ~295 ppi. Producent używa w jego przypadku określenia „duży”, aczkolwiek w rzeczywistości jest raczej niewielki, patrząc na panujące aktualnie standardy (większość nowych telefonów na rynku ma ponad 6-calowe ekrany). Nie zmienia to jednak faktu, że użytkownicy dostaną całkiem sporą powierzchnię do wyświetlania. Według deklaracji firmy TP-Link, screen-to-body ratio wynosi 87%.

Sercem TP-Link Neffos C9s jest czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 12 nm) procesor MediaTek Helio A22 2,0 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8300 660 MHz – to najczęściej spotykany SoC w smartfonach z niższej półki cenowej. Do tego urządzenie oferuje 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Z informacji zawartych na stronie producenta wynika, że w sprzedaży może pojawić się też wersja z 32 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

smartfon TP-Link Neffos C9s
TP-Link Neffos C9s (fot. TP-Link)

Na przodzie TP-Link Neffos C9s znajduje się pojedynczy aparat o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem o kącie widzenia 77° i 10-stopniowym trybem upiększającym Arcsoft, natomiast na tyle pojedynczy 13 Mpix z przysłoną f/2.2, PDAF i inteligentnym rozpoznawaniem fotografowanych obiektów (na podstawie analizy kadru algorytmy optymalizują parametry zdjęcia, aby efekt końcowy robił jak największe wrażenie). Smartfon oferuje też niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD) i system rozpoznawania twarzy, bazujący na 106 punktach kontrolnych (jak deklaruje producent, „bezpieczeństwo tego rozwiązania gwarantuje usługa TrustZone”). Na pokładzie urządzenia nie ma czytnika linii papilarnych.

TP-Link Neffos C9s pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem NFUI i jest zasilany przez akumulator o pojemności 3000 mAh (ładowanie przez port microUSB). Całość ma wymiary 148,3×72,3×8,85 mm i waży 150 gramów.

TP-Link Neffos C9s – cena

Sugerowaną cenę smartfona ustalono na 379 złotych. Nie jest to wygórowana kwota, a patrząc na specyfikację TP-Link Neffos C9s, można nawet powiedzieć, że atrakcyjna. Urządzenie sukcesywnie pojawia się w kolejnych sklepach, gdzie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: granatowej i czerwonej (ten pierwszy „mieni się, tworząc efekt rozgwieżdżonego nocnego nieba”).

Źródło: informacja prasowa, neffos.pl