Premiera Redmi 7 już za tydzień. Będzie pikseloza przy ekranie 6,3 cala w HD+?

Redmi, czyli marka „uwolniona” spod skrzydeł Xiaomi, przymierza się do zaprezentowania kolejnego smartfona. Po modelach Note 7 i Note 7 Pro, nadszedł czas na Redmi 7. Właśnie ustalono datę jego premiery.

Dokładniej rzecz ujmując – teraz poinformowano o dacie premiery Redmi 7, bo oczywiście musiała być ona ustalona znacznie wcześniej. Dyrektor generalny Redmi, Lu Weibing, przekazał dobre wieści za pośrednictwem portalu Weibo. Konferencja firmy ma odbyć się 18 marca w Pekinie.

Reklama

Obrazy, którymi podzielił się Weibing, potwierdzają poprzednie przecieki dotyczące spodziewanej specyfikacji urządzenia. Z przodu zobaczymy 6,26-calowy wyświetlacz LCD, pracujący w rozdzielczości HD+ (1520×720 pikseli), zaś w wycięciu ekranu znajdzie się 8-megapikselowy aparat do selfie.

W środku zamontowano procesor Qualcomm Snapdragon 632. Klienci będą mogli wybierać spośród trzech wersji pamięci:

  • 2 GB RAM/16 GB pamięci wewnętrznej
  • 3 GB RAM/32 GB pamięci wewnętrznej
  • 4 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej

Z tyłu znajdzie się podwójny aparat główny, z matrycami 12 Mpix i 5 Mpix, lampa błyskowa oraz czytnik linii papilarnych. Całość zasili bateria o pojemności 3900 mAh, którą będzie można doładować przez starożytny port microUSB.

Zobaczymy, jak będą kształtować się ceny tego tworu Redmi, jednak już na tym etapie wielu ma zastrzeżenia co do rozdzielczości ekranu. Choć oczywiście pamiętamy, że podstawowe smartfony z linii Redmi nigdy nie grzeszyły zagęszczeniem pikseli, to przy panelu o przekątnej bliskiej 6,3 cala i rozdzielczości HD+, jakość wyświetlanych treści może stać odrobinę poniżej oczekiwań. A może po budżetowcu nie ma się co spodziewać cudów?

Poznaliśmy specyfikację Redmi 7. Zainteresowani? Bo jest ciekawie

źródło: Weibo przez GSMarena