smartfon Sony Xperia 10 II smartphone
Sony Xperia 10 II (źródło: Sony)

Tyle będzie kosztować Sony Xperia 10 II. Myślę, że się dobrze sprzeda

Przy okazji poznaliśmy cenę Sony Xperii L4

Smartfony Sony przez wiele osób są skreślane już na start, ponieważ Japończycy mają niezbyt atrakcyjną dla przeciętnego klienta politykę cenową – ich smartfony najczęściej kosztują za dużo, aby ich zakup określić najbardziej opłacalnym. Sony Xperia 10 II może nie zaoferuje najatrakcyjniejszego stosunku ceny do możliwości, ale i tak ma duży potencjał na hit sprzedażowy, bowiem wyróżnia się na tle bezpośredniej konkurencji.

Sony Xperia 10 II

Prywatnie jestem szczerze zaskoczony, ale pozytywnie, ponieważ Sony Xperia 10 II ma co najmniej kilka argumentów, aby przekonać do siebie klienta, który szuka nowego smartfona ze średniej półki. Oczekujący wysokiej wydajności raczej się nią nie zainteresują, bowiem w tym urządzeniu zastosowano typowo średniopółkowy SoC Qualcomm Snapdragon 665 (8x Kryo 260 do 2,0 GHz; 11 nm) z układem graficznym Adreno 610 i „tylko” 4 GB RAM – to zestaw dla przeciętnego użytkownika, który w codziennym użytkowaniu mimo wszystko z pewnością bardzo dobrze się sprawdzi.

Sony nie przygotowało „killera” średniopółkowców, ponieważ trudno tu przebić takie marki, jak Xiaomi czy realme. Zamiast tego, Japończycy zastosowali w Sony Xperii 10 II rozwiązania, jakich na próżno szukać w podobnie wycenionych (na start) smartfonach. Najnowszy średniak firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni oferuje potrójny aparat z tzw. teleobiektywem, a także pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP65/IP68. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest też 6-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ w proporcjach 21:9 z technologią TRILUMINOS Display for mobile, który pokryto szkłem Corning Gorilla Glass 6. generacji. Do tego nie brakuje 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Sony Xperia 10 II – cena

Polski oddział Sony nie zdradził jeszcze, ile Sony Xperia 10 II będzie kosztowała w Polsce, ale informacje na temat ceny tego modelu podał za to niemiecki. W Niemczech smartfon wyceniono na 369 euro, co jest równowartością ~1580 złotych. Jeśli producent ustali polską cenę na 1599 złotych, to pomimo że nie jest ona niska, może zachęcić do zakupu wiele osób. Jej stosunek do tego, co oferuje urządzenie jest bowiem (w mojej opinii) atrakcyjny, jeśli patrzeć przez pryzmat cen startowych bezpośredniej konkurencji.

Największym wrogiem Sony Xperii 10 II mogą okazać się starsze smartfony, które miały swoją premierę jakiś czas temu, ale gdzieś w środku jestem przekonany, że pyło- i wodoszczelna obudowa to killer-feature tego modelu. Urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce na wiosnę 2020 roku.

Sony Xperia L4 – cena

Niemiecki oddział przy okazji podał też cenę Sony Xperii L4 – ją wyceniono w Niemczech na 199 euro, co jest równowartością ~850 złotych. Ten smartfon także będzie miał poważną i niemałą konkurencję, ale niewygórowana cena w połączeniu z nie najgorszą specyfikacją (w tym modułem NFC) może przekonać do zakupu wiele osób.

Premiera smartfona Sony Xperia L4. Duża bateria i trzy aparaty to za mało

Źródło: Sony