To może być pierwszy Samsung z potrójnym aparatem. I nie, nie będzie to Galaxy S10 17
fot. Weibo

To może być pierwszy Samsung z potrójnym aparatem. I nie, nie będzie to Galaxy S10

Jest więcej niż pewne, że Samsung pójdzie śladem Huawei i też zacznie pakować do swoich smartfonów potrójne aparaty. Pierwszym może być jednak nie Galaxy S10, który zadebiutuje dopiero na targach MWC 2019, a model ze średniej półki. Potwierdzają to zarówno zdjęcie, jak i rendery, które właśnie trafiły do sieci.

Chociaż zastosowanie zupełnie nowego rozwiązania, jakim jest potrójny aparat, najpierw w średniaku, a dopiero później we flagowcu może wydawać się zaskakującym posunięciem, to będzie to spełnienie niedawnych deklaracji Samsunga, według których technologiczne nowości w pierwszej kolejności pojawią się w smartfonach ze średniej półki, a dopiero w następnej w high-endach.

Właściwie wciąż nie wiadomo, jak Koreańczycy nazwą swój pierwszy smartfon z potrójnym aparatem. Pojawiają się informacje o „Galaxy A7 2018”, ale jest to raczej mało prawdopodobne z uwagi na fakt, że Samsung namieszał ostatnio w nomenklaturze urządzeń z serii Galaxy A, więc kwestia nazwy nadchodzącej nowości wciąż pozostaje otwarta.

Najważniejsze jednak w tym momencie jest to, że wiemy, jak smartfon ma wyglądać, ponieważ do sieci wyciekły jego zdjęcie (widoczne na samej górze) oraz rendery. Z przodu urządzenie prezentuje się zupełnie zwyczajnie – jest bardzo podobne do Galaxy A8 2018, aczkolwiek nad ekranem nie ma podwójnej kamerki, jest tylko jedna. Godny odnotowania jest również fakt, że czytnik linii papilarnych znajduje się na prawej (patrząc od przodu) krawędzi – wygląda na to, że Samsung będzie często wykorzystywać taką lokalizację na skaner, ponieważ analogicznego posunięcia spodziewamy się w Galaxy J6 Prime.

Najciekawsze są jednak plecki smartfona, bowiem w ich lewym górnym rogu znajduje się potrójny aparat, w którym oczka ułożone są jedne pod drugim. Na razie niestety nie wiadomo, na jaką konfigurację zdecydował się Samsung, a możliwości jest sporo. Trzeci obiektyw może być bowiem zarówno szerokokątny, jak i pełnić rolę tzw. teleobiektywu, albo charakteryzować się jeszcze innymi parametrami.

Niewykluczone, że widoczny powyżej smartfon zadebiutuje 11 października 2018 roku, na zapowiedzianej już oficjalnie przez Samsunga konferencji.

Źródło: WeiboGalaxy Club