Oby to była prawda: Samsung szykuje tańszego Galaxy Note

W recenzji Galaxy Note 10 Kasia napisała, że „mniejszy Note to strzał w dziesiątkę” i ja w 100% się z nią zgadzam. Jednocześnie chciałbym jednak, żeby Samsung wypuścił na rynek też zauważalnie tańszy model z serii Galaxy Note. Właśnie pojawiły się na to szanse.

Linia Galaxy Note jest od samego początku flagowa. Wyjątkiem był Galaxy Note 3 Neo, lecz okazał się on tylko jednorazowym odejściem od reguły. Okazuje się jednak, że Samsung może pracować nad nowym, tańszym smartfonem z tej serii.

Niepewna przyszłość linii Galaxy Note

Zanim jednak przejdziemy do informacji na temat nowego, tańszego smartfona z rodziny Galaxy Note, wypada najpierw przypomnieć, że w przyszłym roku Samsung może wprowadzić poważne zmiany w swojej ofercie. Pojawiły się bowiem doniesienia, iż Koreańczycy rozważają połączenie serii Galaxy S i Galaxy Note. Rolę flagowców na drugą połowę roku kalendarzowego miałyby zaś przejąć urządzenia z linii Galaxy Fold.

Taki scenariusz jest prawdopodobny, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, iż w przygotowaniu jest kolejny składany smartfon, który ma być tańszy i bardziej dostępny od pierwszego modelu z tej rodziny. Jednocześnie jednak słyszymy, że Samsung pracuje nad nowym urządzeniem z serii Galaxy Note, aczkolwiek nie jest tu mowa o bezpośrednim następcy Galaxy Note 10.

Nowy, tańszy Samsung Galaxy Note

W tym roku Samsung poszedł na całość, bowiem w trakcie jednego roku kalendarzowego zaprezentował aż cztery smartfony z linii Galaxy S i dwa z rodziny Galaxy Note – czegoś takiego Koreańczycy do tej pory nigdy nie zrobili. Niewykluczone jednak, że wkrótce do portfolio dołączy jeszcze jeden Notatnik – to byłby już zupełny ewenement.

Serwis SamMobile podzielił się informacją, że Samsung pracuje nad urządzeniem o oznaczeniu kodowym SM-N770F. Literka „N” oznacza, że smartfon przynależy do serii Galaxy Note. Jako że Galaxy Note 10 to SM-N970, a Galaxy Note 10+ SM-N975, najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z niżej pozycjonowanym modelem z tej rodziny. Tym bardziej, że – co nie wygląda na zbieg okoliczności – wspomniany już Galaxy Note 3 Neo ma nazwę kodową… SM-N750.

Serwis źródłowy dokopał się nawet do informacji, że nowy Samsung Galaxy Note ma 128 GB pamięci wbudowanej, czyli dwa razy mniej niż podstawowe wersje Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia na temat tego smartfona, bowiem aktualnie prawdopodobnie najciekawszą alternatywą dla Notatników wydaje się… Infinix Note 6.

Jeszcze żaden smartfon nie był tak podobny do Galaxy Note, jak Infinix Note 6

Źródło: SamMobile