fot. Tabletowo.pl

Samsung Galaxy J7 2017 otrzymuje aktualizację do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5

Sukcesywnie skraca się lista urządzeń, które jeszcze nie otrzymały aktualizacji do Androida Oreo. Teraz możemy z niej wykreślić również Galaxy J7 2017, ponieważ Samsung właśnie udostępnił temu smartfonowi nowszą wersję oprogramowania.

„Nowszą”, ale nie „najnowszą”, bowiem blisko dwa miesiące temu Google udostępniło Androida 9.0 Pie. Mimo wszystko to miłe ze strony producenta, że nie pozostawił Galaxy J7 2017 z preinstalowaną wersją oprogramowania, czyli Androidem 7.0 Nougat, chociaż trochę właściciele tego modelu musieli poczekać na aktualizację.

Proces udostępniania Androida 8.1 Oreo dla Galaxy J7 2017 rozpoczął się w miniony weekend, więc z dużym prawdopodobieństwem już całkiem sporo urządzeń dostało aktualizację. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze jest ona podzielona na etapy, dlatego nowa wersja oprogramowania wciąż mogła nie pojawić się jeszcze na wszystkich egzemplarzach.

W tym konkretnym przypadku mowa też o smartfonie z tzw. rynku otwartego z „czystym” systemem, tzn. niebrandowanym. Niewykluczone, że egzemplarze z dystrybucji operatorskiej będą musiały chwilkę poczekać na swoją kolej.

Jeśli chodzi o Galaxy J7 2017 z tzw. wolnej sprzedaży, to w jego przypadku aktualizacja waży 948,16 MB i oczywiście udostępniania jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to nic innego, jak to, że kiedy smartfon tylko ją wykryje, od razu poinformuje o tym fakcie swojego właściciela. Co bardziej niecierpliwi mogą próbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach – czasami to działa.

Z pełną listą zmian i nowości, jakie przynosi Android 8.1 Oreo, możecie zapoznać się na zamieszczonych poniżej zrzutach ekranu, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Największą jednak jest nowa wersja interfejsu, Samsung Experience 9.5. W tym miejscu trzeba odnotować, że Galaxy J7 2017 wciąż jest jednym z nielicznych urządzeń w portfolio Samsunga (obok m.in. Galaxy J5 2017), które może pochwalić się jego obecnością na pokładzie.

Jeśli jesteście właścicielami Galaxy J7 2017, koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy Wasz smartfon także już dostał aktualizację do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5. A jeśli tak, to napiszcie proszę, jak urządzenie sprawuje się pod kontrolą nowszej wersji oprogramowania!

Dzięki Marcin za info i screeny!