fot. Tabletowo.pl

Samsung Galaxy J7 2016 dostaje aktualizację do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5

Lista smartfonów, które wciąż czekają na aktualizację do Androida Oreo, jest coraz krótsza. Większość osób oczekuje bowiem Androida Pie, czyli najnowszej wersji systemu operacyjnego Google. Samsung Galaxy J7 2016 najprawdopodobniej jej nie otrzyma, ale właśnie dostał update do Androida Oreo, co i tak jest godnym pochwały gestem ze strony producenta.

Samsung Galaxy J7 2016 zadebiutował na rynku w pierwszej połowie 2016 roku, czyli blisko 2,5 roku temu, z Androidem 6.0.1 Marshmallow na pokładzie. Rok temu, w listopadzie 2017 roku, otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat z nakładką Samsung Experience 8.1. Teraz Koreańczycy udostępnili temu modelowi update do Androida 8.1 Oreo z interfejsem Samsung Experience 9.5.

Reklama

Niniejsza informacja dotyczy smartfonów, kupionych na wolnym rynku, czyli bez brandu operatora. Egzemplarze z dystrybucji operatorskiej zapewne poczekają na aktualizację nieco dłużej, aczkolwiek być może ich klienci nie będą musieli czekać zbyt długo – oby.

Aktualizacja do Androida 8.1 Oreo w przypadku Samsunga Galaxy J7 2016 waży dokładnie 930,58 MB i jest rozsyłana do użytkowników tego modelu bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, iż smartfon sam poinformuje swojego właściciela, kiedy tylko ją wykryje. A jeśli tego jeszcze nie zrobił, zawsze można spróbować wywołać aktualizację ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Z pełną listą zmian i nowości, jakie przynosi ze sobą Android 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5 na Samsung Galaxy J7 2016, możecie zapoznać się na poniższych zrzutach ekranu, które otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników (za co serdeczne dzięki!). Ja tylko dodam jeszcze, że wraz z aktualizacją producent udostępnia również nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, datowane na 1 września 2018 roku.

Update do Androida 8.1 Oreo i Samsung Experience 9.5 najprawdopodobniej jest ostatnią, dużą aktualizacją, jaką otrzyma Samsung Galaxy J7 2016. Mimo wszystko i tak – w tym przypadku – należy pochwalić Koreańczyków, ponieważ średniaki konkurencji najczęściej dostają – jeśli już – tylko jedną.

Dzięki Patryk za info i screeny!