smartfon Samsung Galaxy A70e
Samsung Galaxy A70e (źródło: @OnLeaks, CompareRaja)

Poznaliśmy nowy smartfon Samsunga – Galaxy A70e

Samsung wprowadził już na rynek pierwsze smartfony z nowej generacji serii Galaxy A, w tym Galaxy A71. Okazuje się jednak, że poprzednia nie została jeszcze wygaszona, bowiem południowokoreański producent przygotowuje do premiery model Galaxy A70e. Jest on zaskakujący w nie do końca dobrym tego słowa znaczeniu…

Zarówno Samsunga Galaxy A70, jak i Galaxy A71 możemy uznawać za średniaki klasy premium, ponieważ oferują mocną specyfikację na czele z bardzo wydajnymi procesorami Qualcomm Snapdragon i 6 GB RAM, a także nowoczesne rozwiązania, jak zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Spodziewalibyśmy się więc podobnych rzeczy po kolejnym smartfonie z tej serii, a tymczasem Galaxy A70e będzie się mocno od nich różnił.

Reklama

Samsung Galaxy A70e

Samsung wprowadził na rynek już kilka smartfonów z serii Galaxy A z literką „e” w nazwie, lecz jeszcze nigdy nie oznaczała ona tak znaczącego downgrade’u w stosunku do pierwowzoru. Jak bowiem twierdzi serwis źródłowy, Galaxy A70e zostanie wyposażony w o wiele mniejszy wyświetlacz, bo o przekątnej „zaledwie” 6,1 cala. Dla porównania, Galaxy A70 i Galaxy A71 mają 6,7-calowe panele. Co więcej, w nowym modelu czytnik linii papilarnych nie będzie zintegrowany z ekranem – zamiast tego, znajdzie się na pleckach urządzenia, podobnie jak potrójny aparat główny.

Nie sposób zignorować również faktu, że ramki dookoła wyświetlacza w Galaxy A70e są zauważalnie szersze niż w Galaxy A70. Przez to smartfon nie wygląda już tak premium jak pozostałe modele z serii Galaxy A7x. Samsung nie sięgnie też po nowy typ ekranu, tj. z otworem na aparat do selfie i rozmów wideo, tylko po często stosowany panel typu Infinity-V, tzn. z wycięciem w kształcie litery „V” w górnej części.

Załączone powyżej rendery zdradzają także, że na pokładzie Samsunga Galaxy A70e znajdzie się 3,5 mm złącze słuchawkowe (na górnej krawędzi) i port… microUSB, podczas gdy Galaxy A70 i Galaxy A71 mają USB-C. To kolejne, niemiłe zaskoczenie. Następnym może być zauważalnie słabsza specyfikacja niż w pozostałych modelach z tej serii, lecz aktualnie nie mamy informacji na temat listy parametrów tego smartfona. Nadchodząca nowość ma mieć wymiary 156,8×76,45×9,35 mm (lub 9,45 mm, jeśli uwzględnić wystający ponad bryłę moduł aparatu na panelu tylnym).

Na razie nie wiemy, kiedy Samsung wprowadzi na rynek Galaxy A70e, ale prawdopodobnie stanie się to w najbliższych tygodniach. Nie wiadomo też, czy smartfon trafi do Polski.

Źródło: @OnLeaks, CompareRaja