Samsung chyba musi być pod ścianą, jeśli rozważa wypuszczenie średniaka ze Snapdragonem 845 | Tabletowo.pl

Samsung chyba musi być pod ścianą, jeśli rozważa wypuszczenie średniaka ze Snapdragonem 845

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ostatnio częściej podąża za trendami aniżeli wyznacza nowe. Nie wszystkie wydają mu się w smak, lecz nie może sobie pozwolić na to, aby pozostać w tyle za konkurencją. Szczególnie, że pogrywa sobie ona coraz odważniej i z całych sił stara się zepchnąć koreański koncern z piedestału. Koreańczycy muszą więc robić rzeczy, które jeszcze do niedawna były nie do pomyślenia. Jak na przykład wypuszczenie średniaka z flagowym procesorem.

Średniaki Samsunga można pochwalić za wiele rzeczy, ale można im również niemało zarzucić – przede wszystkim zawyżone ceny startowe i w większości przypadków słabe procesory. Fakt, w Chinach Koreańczycy wypuszczają mocniejsze smartfony ze średniej półki, ale my w Polsce możemy o nich co najwyżej pomarzyć. Zresztą, zapewne podobna historia czeka nas w przypadku średniaka z flagowym procesorem Qualcomma.

Jak zasugerował dobrze zorientowany w planach wydawniczych Samsunga @MMDDJ_, Koreańczycy rozważają wypuszczenie na rynek smartfona z serii Galaxy A, który zaoferowałby procesor Qualcomm Snapdragon 845, czyli aktualnie najmocniejszy układ w portfolio amerykańskiego koncernu. Taki krok byłby nie lada niespodzianką, ponieważ południowokoreański producent nie zwykł pakować do średniaków aż tak mocnych jednostek.

Jedynym logicznym wytłumaczeniem takiego posunięcia jest fakt, że nie tak dawno na rynku zadebiutował Pocophone F1, który kosztuje tyle, co przeciętny średniak, a ma na pokładzie właśnie procesor Qualcomm Snapdragon 845. Na wypuszczenie „flagowca” w cenie średniopółkowca zdecydował się również Honor (mowa o modelu Honor Play). Konkurencja pokazała więc, że da się to zrobić, wystarczą tylko dobre chęci.

Oczywiście wciąż nie jest pewne na 100%, że Samsung wypuści na rynek średniaka ze Snapdragonem 845, lecz rozsądek podpowiada, że powinien to zrobić. Zresztą nie tylko to – w ostatnim czasie konkurenci zastosowali bowiem w swoich smartfonach szereg innowacyjnych rozwiązań i propozycje Koreańczyków, nawet flagowe, wyglądają przy nich trochę blado.

Polecamy również:

Samsung i Google przygotowują się do październikowych konferencji. Koreańczycy pokażą smartfon z czterema aparatami?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A8 2018 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @MMDDJ_

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona