smartfon Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro (fot. Xiaomi)

Redmi Note 8 Pro nie spełnia Waszych oczekiwań? Redmi Note 8T powinien

Pomimo że Redmi Note 8 Pro to kawał porządnego sprzętu, wiele osób ma poważne obiekcje odnośnie zastosowanego w nim procesora. W wielu przypadkach może on stanowić koronny argument przeciwko kupowaniu tego modelu, ponieważ układy MediaTeka nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród bardziej zaawansowanych użytkowników. Takie osoby powinna zatem ucieszyć informacja, że nadchodzi nie mniej wydajny Redmi Note 8T.

Oficjalna premiera Redmi Note 8 Pro miała miejsce w Chinach przed miesiącem, natomiast w miniony poniedziałek smartfon został wprowadzony do Europy, w tym również do Polski. Ceny są atrakcyjne, bowiem wersja z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej typu UFS 2.1 kosztuje 1099 złotych, a wariant z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika (tj. 128 GB) 1199 złotych.

Redmi Note 8 Pro ma wiele argumentów „za”, w tym wspomniane już 6 GB RAM oraz obiecująco zapowiadający się aparat główny (poczwórny z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix), moduł NFC i akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 18 W.

MediaTek niczym kula u nogi

Dla większości klientów nie będzie żadnym problemem, że Redmi Note 8 Pro ma procesor MediaTeka, a nie Qualcomma, tym bardziej, że jest to naprawdę wydajny układ – w testach AnTuTu osiąga ponad 280 tysięcy punktów. Dla bardziej zorientowanych w temacie użytkowników SoC ten może jednak stanowić barierę nie do pokonania.

Wydawało się, że tak po prostu musi być i nic się z tym nie da zrobić. Tymczasem pojawiły się informacje, że Redmi planuje wprowadzić na rynek Redmi Note 8T z procesorem Qualcomm Snapdragon 730G, czyli najwydajniejszym SoC z tej serii w ofercie amerykańskiego producenta. Od razu warto dodać, że źródło tych rewelacji jest całkiem wiarygodne, więc szanse na ziszczenie się tego scenariusza są wysokie.

Aktualnie nie wiadomo nic więcej na temat Redmi Note 8T, ale na pewno będzie miał on sporo wspólnego z Redmi Note 8 Pro. Być może okaże się on nawet bratem bliźniakiem z innym procesorem, ponieważ Qualcomm Snapdragon 730G też jest określany jako „gamingowy”. Wkrótce powinny pojawić się kolejne doniesienia, które dostarczą nowych szczegółów dotyczących parametrów przygotowywanego smartfona.

Źródło: @stufflistings