smartfon Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 8 Pro (fot. Xiaomi)

Potwierdzone: Redmi Note 8 Pro zadebiutuje w Polsce już 23 września

Dokładnie tydzień temu polski oddział Xiaomi rozesłał do mediów zaproszenia na polską premierę „nowych urządzeń Xiaomi, które wkrótce trafią na polski rynek”. Mimo że zaplanowano ją dopiero na poniedziałek, 23 września, już dziś wiadomo, że tego dnia do Polski wprowadzony zostanie (m.in.) Redmi Note 8 Pro.

Premiera Redmi Note 8 Pro w Polsce

Po opublikowaniu informacji o zbliżającej się konferencji polskiego oddziału Xiaomi, pojawiło się sporo głosów, że do naszego kraju trafi wyłącznie Redmi Note 8 Pro. Na razie wszystko na to wskazuje, bowiem w mediach społecznościowych marka zapowiada wyłącznie ten model:

Reklama

Premiera #RedmiNote8Pro już 23 września w Katowicach! Czy zgłosiłeś się już po swoje zaproszenie? Nie może Cię tam zabraknąć! ➡️ https://event.mi.com/pl/apply/premierakatowice #LiveToCreate

Opublikowany przez Xiaomi Polska Wtorek, 17 września 2019

Co prawda na Facebooku Xiaomi Polska pojawiła się też wzmianka o Redmi Note 8, ale dotyczy ona globalnego, międzynarodowego konkursu na nazwę dla „nowego telefonu z serii Redmi Note” (wygrała propozycja użytkownika FoxesM – Moon shadow). Nie ma pewności, czy to oznacza, że ten model także zostanie wprowadzony do Polski.

Moon shadow zostaje oficjalną nazwą jednego z kolorów nowego telefonu z serii Redmi Note. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i gratulujemy zwycięzcy!

Opublikowany przez Xiaomi Polska Środa, 18 września 2019

Z drugiej strony, Xiaomi Polska zapowiedziało premierę „nowych urządzeń Xiaomi, które wkrótce trafią na polski rynek”, tzn. użyło liczby mnogiej, co daje nadzieję na debiut Redmi Note 8 w Polsce – tym bardziej, że wzmianka o nim pojawiła się na polskim forum i profilu na Facebooku. Niewykluczone jednak, że zamiast niego do naszego kraju trafi zaprezentowany w miniony poniedziałek w Hiszpanii Xiaomi Mi 9 Lite.

Cena Redmi Note 8 Pro w Europie

Skoro poruszamy już temat Redmi Note 8, warto przy okazji wspomnieć, że pojawiły się nieoficjalne informacje o cenach tego modelu w Europie. O cenach Redmi Note 8 nic nie wiadomo, co może sugerować, że on faktycznie nie będzie dostępny nie tylko w Polsce, ale również na całym Starym Kontynencie.

Redmi Note 8 w wersji z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej ma podobno kosztować 259 euro (równowartość ~1150 złotych), a wariant z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika 289 euro (równowartość ~1250 złotych). Polskie ceny wciąż natomiast pozostają tajemnicą.

Specyfikacja Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro zaprezentowane. Xiaomi w natarciu, będzie hit

Źródło: XiaomiPoland, @Sudhanshu1414