Ekran o odświeżaniu 90 Hz ma trafić do kolejnego smartfona

Rozmawiając z kolegami po fachu często dochodzimy do wniosku, że aktualnie na największą rewolucję w smartfonach czekamy w dwóch aspektach: bateriach (a właściwie ich czasie pracy) i ekranach (pod względem częstotliwości odświeżania). Przykład realme pokazuje, że może wreszcie zacząć coś się dziać w tej kwestii.

Smartfonów z wysokim odświeżaniem ekranu w sprzedaży nie ma wcale zbyt wiele. Ciekawostką zdaje się też być fakt, że znajdują się w ofertach firm, które nie odgrywają pierwszych skrzypiec na rynku mobilnym. Mam tu na myśli chociażby Razer Phone 2 (120 Hz), Nubia Red Magic 3S (90 Hz) czy wreszcie OnePlus 7 Pro (też 90 Hz). Do tego grona niebawem ma dołączyć Google ze swoim nadchodzącym smartfonem Pixel 4, a także Oppo – i to nie tylko z nowością ze swojego portfolio, ale też swojej submarki Realme.

Reklama

Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL ujawniona. Na liście parametrów m.in. ekran 90 Hz

Informacja pochodzi nie od byle kogo, a Wanga Dereka, który jest product managerem w realme. Potwierdził on za pośrednictwem szalenie popularnego w Chinach serwisu Weibo, że smartfon realme z ekranem 90 Hz „jest już niedaleko”, a zatem niebawem powinniśmy się spodziewać jego premiery. Sama informacja wyszła od Zhanga Bo.

Derek podkreślił też, że nachodzące urządzenie ma być tańsze od OnePlusa 7 Pro, który w najtańszej konfiguracji (6 GB / 128 GB) kosztuje 719 euro. Niestety, jest to wszystko, co wiemy na jego temat.

Zagraniczne źródła spekulują, że może być mowa o modelu realme XT Pro, którego ekran ma mieć przekątną 6,4″, rozdzielczość Full HD+, a matryca, co ważne, AMOLED-owa i 90-herzowa. Na jego pokładzie ma się znaleźć procesor Qualcomm Snapdragon 730G, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 4000 mAh. Pod względem fotograficznym ma mieć aparat składający się z nastąpującego zestawu obiektywów: głównego 64 Mpix, ultraszerokiego 8 Mpix, macro 2 Mpix i 2 Mpix do głębi. Aparat do selfie ma mieć 32 Mpix.

Cóż, realme XT Pro zapowiada się nad zwyczaj ciekawie. A sam fakt, że ma mieć ekran o odświeżaniu 90 Hz sprawia, że będzie jednym z wyróżniającym się pod tym względem modeli na rynku. Pytanie tylko jak długo producent każe nam czekać na jego premierę.

Ciekawa jestem jak bardzo dla Was jest ważne odświeżanie ekranu. I czy wolelibyście wyższą wartość w swoich modelach kosztem np. lepszego aparatu czy dłużej działającej na jednym ładowaniu baterii? Dajcie znać w komentarzach.

realme idzie do Europy. I ma ambitne plany

źródło: GSMArena