realme 1 (fot. Amazon India)

realme idzie do Europy. I ma ambitne plany

realme to marka powołana do życia przez Oppo, aczkolwiek obecnie jest już częściowo od niej niezależna. Producent w zeszłym tygodniu wszedł na chiński rynek z modelem realme X, a w tym zainauguruje swoją działalność również w Europie. Wiemy, jakie firma ma plany na najbliższą przyszłość i trzeba przyznać, że są one ambitne.

Reklama

Jak już wspomniałem, marka realme została powołana do życia przez Oppo, lecz obecnie – według deklaracji – jest niezależnym przedsiębiorstwem z własnym oddziałem R&D (badań i rozwoju), działem marketingu i Product Strategy. Mimo to, do produkcji nadal wykorzystuje fabryki Oppo oraz część hardware’u i software’u (w tym nakładkę ColorOS), a także niektóre patenty firmy-matki. Producent zapewnia jednak, że pracuje nad tym, aby się to zmieniło i by stał się w 100% niezależny.

Reklama

realme jest marką kierowaną głównie do młodych osób i – jak to sama ubrała w słowa – „chce dostarczyć mnóstwo szczęścia swoim klientom”. Co ciekawe, to właśnie z tego powodu producent nie dodaje do zestawu sprzedażowego słuchawek, ponieważ grupa docelowa bardzo dba o swój styl i zapewnienie im najzwyklejszej opcji (w opinii realme) nie jest dobrym rozwiązaniem.

Marka-córka Oppo nadal zamierza tworzyć produkty dla młodych osób, które są zawsze online i chcą się dzielić swoimi zdjęciami z innymi. Jednocześnie producent deklaruje, że nie chce zalewać rynku urządzeniami, ponieważ dopiero się rozwija i umacnia swoją pozycję.

realme patrzy jednak w przyszłość i wierzy, że popularyzacja sieci 5G przyczyni się do znacznego zwiększenia popytu na smartfony (z modemami 5G), szczególnie w Chinach. Zanim to nastąpi, marka stara się stosować w swoich produktach aktualnie najnowsze rozwiązania (m.in. ekranowy czytnik linii papilarnych i USB-C), ponieważ tego też oczekują od niej klienci.

realme zapewnia jednak, że przygotowuje się na „rewolucję 5G” i będzie jednym z pierwszym producentów, którzy wypuszczą na rynek smartfon z modemem 5G, kiedy sieć 5G się upowszechni. Aktualnie to bowiem wciąż nowinka dostępna dla wybranych.

Przy okazji realme pochwaliło się, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy działalności sprzedało aż 7 milionów smartfonów. Jak na nową markę to bardzo dużo, aczkolwiek sporo tu zapewne pomógł fakt, że stało za nią Oppo, które jest jednym z największych producentów inteligentnych telefonów na świecie.

Na koniec przypomnę, że realme wejdzie oficjalnie do Europy już w najbliższy piątek, 24 maja 2019 roku.

*Na grafice tytułowej realme 1

Źródło: GSMArena