Oppo Find X Lamborghini Edition

Oppo Find X Lamborghini Edition kosztuje 1699 euro, ale jest wart tych pieniędzy

Wczoraj Oppo zaprezentowało model Oppo Find X, lecz okazuje się, że nie tylko (przyznaję się bez bicia, nie oglądałem konferencji), bowiem producent zapowiedział również wprowadzenie na rynek wersji Oppo Find X Lamborghini Edition. Kosztuje ona aż 1699 euro, ale jej cena jest uzasadniona.

Reklama

Oppo jest kolejnym producentem smartfonów, który podjął współpracę z luksusową marką samochodów. Na to samo zdecydował się Huawei dwa lata temu i do tej pory wypuścił trzy modele, sygnowane przez Porsche Design (Mate 9 Porsche Design, Mate 10 Porsche Design i Mate RS Porsche Design). Cenę tego ostatniego ustalono na – w zależności od wersji – 1695 euro (256 GB) lub 2095 euro (512 GB). Pozostałe dwa kosztowały natomiast na start po 1395 euro.

Oppo Find X Lamborghini Edition pod wieloma względami jest bardzo podobny do Oppo Find X. Jedynymi w zasadzie różnicami są dwa razy większa pamięć wbudowana (512 GB vs 256 GB), włókno węglowe na pleckach (przykryte szkłem) oraz wygrawerowane logo Lamborghini w taki sposób, aby użytkownik widział je w trójwymiarze, bez względu na to, pod jakim kątem na nie patrzy.

Oppo Find X Lamborghini Edition

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, którą Oppo Find X Lamborghini Edition różni się od Oppo Find X. Droższy z modeli wyposażono bowiem również we wsparcie dla technologii superszybkiego ładowania Super VOOC. Przy użyciu technologii VOOC akumulator 3400 mAh w tańszym pierwowzorze ładuje się 90 minut. Nie jest to zły wynik, powiedziałbym nawet, że bardzo dobry.

Technologia Super VOOC pozwala jednak skrócić ten czas w Oppo Find X Lamborghini Edition do zaledwie… 35 minut! Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ładowania 10V/5A (50W). To pierwszy smartfon Oppo, wspierający to rozwiązanie. A trzeba przypomnieć, że zaprezentowano je już w 2016 roku, podczas targów MWC 2016 w Barcelonie. Cieszę się, że w firma w końcu zdecydowała się je wdrożyć, chociaż szkoda, że na początku w tak drogim modelu. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości trafi ono także do nieco tańszych propozycji z oferty.

Ładowanie Super VOOC

Oppo Find X Lamborghini Edition jest obrzydliwie drogi i nie można się z tym kłócić. W tym przypadku klienci płacą jednak nie tylko za znaczek luksusowej marki, ale również za innowacyjne rozwiązanie, które znacząco ułatwi im życie. Jestem nawet skory powiedzieć, że smartfon jest bardziej wart swoich pieniędzy niż Huawei Mate RS z dwoma czytnikami linii papilarnych, chociaż to oczywiście tylko moje zdanie i możecie się z nim nie zgodzić.

Oppo Find X Lamborghini Edition trafi do sprzedaży w sierpniu 2018 roku. Wtedy też w sklepach ma się pojawić Oppo Find X, który ma z kolei kosztować 999 euro.

Źródło: Oppo, Android Authority, FoneArena