OnePlus też da się porwać temu szaleństwu i wpakuje do nowej wersji OnePlus 6T aż 10 GB RAM!

Teoretycznie RAM-u nigdy za wiele. W praktyce mało kto jednak jest w stanie zapełnić 10 GB pamięci operacyjnej w smartfonie, jeśli ktokolwiek w ogóle potrafi to zrobić. Producenci zdają się na to w ogóle nie zważać. Świadczą o tym doniesienia, że nowa wersja OnePlus 6T zostanie wyposażona właśnie w tyle RAM-u!

Czasami zastanawiam się, czy istnieje jakaś nieprzekraczalna granica, jeżeli chodzi o ilość pamięci operacyjnej w smartfonie. Wydaje się, że cztery-sześć gigabajtów RAM-u jest zupełnie wystarczające, lecz producenci mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Na rynku jest bowiem wiele urządzeń z 8 GB RAM, a niedawno zaczęły się nawet pojawiać modele z 10 GB RAM.

Reklama

Najprawdopodobniej mamy tu jednak do czynienia z klasycznym wyścigiem „na cyferki”. W żaden inny, jakkolwiek logiczny sposób nie da się bowiem tego wytłumaczyć. Mnie osobiście trudno jest sobie wyobrazić scenariusz, w którym całe 10 GB RAM jest wykorzystywane w danym momencie. Teoretycznie najpewniej da się to zrobić, ale w praktyce zapewne trzeba się mocno o to postarać, o ile algorytmy ubijania nieużywanych aplikacji nie okażą się cwańsze.

Czy nam się to jednak podoba, czy nie, smartfony z 10 GB RAM stały się faktem. I wszystko wskazuje na to, że będzie się ich na rynku pojawiać coraz więcej, bowiem właśnie okazuje się, że na analogiczny krok zdecyduje się wkrótce OnePlus. W sumie można się było tego spodziewać, wszakże to ten producent jako jeden z pierwszych wprowadził do sprzedaży model z 8 GB RAM (a wcześniej też z 6 GB RAM).

OnePlus nie wypuści jednak zupełnie nowego smartfona, a podrasowaną wersję najnowszego flagowca, OnePlus 6T. Wszystko wskazuje na to, że mowa tu o OnePlus 6T McLaren Edition, którego zbliżającą się premierę zapowiedział kilka dni temu sam producent. Jako ekskluzywny produkt, sprzęt ten po prostu musi zaoferować więcej niż dotychczas dostępne wersje, dlatego w sumie nie powinno dziwić, że na jego pokładzie znajdzie się aż 10 GB.

Oprócz tego, OnePlus 6T McLaren Edition zaoferuje też 256 GB pamięci wbudowanej, ale to już nie szokuje, ponieważ zarówno OnePlus 6, jak i OnePlus 6T są dostępne w takiej wersji. Inny powinien być natomiast design, ale dokładnego projektu nie znamy. Wiemy tylko tyle, że obudowa smartfona zostanie wykonana z włókna węglowego.

Na koniec przypomnę, że premierę OnePlus 6T McLaren Edition zapowiedziano na 11 grudnia 2018 roku.

Źródło: MySmartPrice