Nubia Z18S (fot. via GizmoChina)

Toż to czyste szaleństwo! Nubia Z18S będzie miała dwa wyświetlacze i dwa czytniki linii papilarnych!

W ostatnim czasie producenci, głównie ci chińscy, są hojni i pakują mnóstwo innowacyjnych rozwiązań do swoich urządzeń. Nadchodząca Nubia Z18S zaoferuje jednak znacznie więcej niż byśmy mogli oczekiwać od „klasycznego” smartfona, bo aż dwa wyświetlacze i dwa czytniki linii papilarnych.

Dwa ekrany w inteligentnym telefonie spotykane są od dawna – na takie rozwiązanie zdecydowały się m.in. LG (w LG V10 i LG V20), HTC (w HTC U Ultra) i YotaPhone. W zeszłym roku Meizu poszło natomiast na całość i umieściło dodatkowy (kolorowy) wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,9 cala na tyle modeli Meizu Pro 7 i Meizu Pro 7 Plus.

Reklama

Wkrótce jednak na rynku pojawi się Nubia Z18S, która oprócz głównego ekranu TFT o przekątnej 6,26 cala, proporcjach 19:9 i rozdzielczości 2280×1080 pikseli na przodzie, zaoferuje również drugi (kolorowy) wyświetlacz OLED o przekątnej 5,1 cala, proporcjach 19:9 i rozdzielczości 1520×720 pikseli na tyle. Na bogato, nie ma co!

Nubia Z18S może mieć jednak nie tylko dwa ekrany, ale również dwa czytniki linii papilarnych. Zarówno na zamieszczonym poniżej filmie, jak i poniższych zdjęciach widać bowiem na obu krawędziach (prawej i lewej) smartfona wcięcie i płytkę, która wydaje się pełnić rolę skanera. Jeśli faktycznie producent zastosował taki zabieg, to będzie pierwszym na rynku, który się na coś takiego zdecydował!

Jeśli zaś chodzi o specyfikację Nubii Z18S, to dzięki TENAA wiemy również, że smartfon wyposażono także m.in. w ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,649 GHz (którym na 99,9% okaże się Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630), 6 GB lub 8 GB RAM64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD, podwójny aparat główny 24 Mpix + 16 Mpix.

Co ciekawe, TENAA podaje, że Nubia Z18S ma tylko dwa aparaty. To oznacza, że smartfon nie ma typowej kamerki do selfie i wideorozmów – jej rolę będzie pełnił moduł na tyle, co umożliwi drugi ekran, znajdujący się na pleckach urządzenia.

Dzięki TENAA wiadomo też, że Nubia Z18S pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3800 mAh, a całość ma wymiary 154,1×73,3×8,65 mm i waży 178 gramów.

Jeśli wierzyć przeciekowi sprzed kilku miesięcyNubia Z18S zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. Ja osobiście nie mogę się doczekać, chociaż smartfon zapewne będzie trochę kosztować.

Źródło: TENAA dzięki GizmoChina; GizmoChinaNTK95