fot. Amazon.in

Tą serią smartfonów LG chce „wygrać” rynek

Muszę przyznać, że ostatnie poczynania LG bardzo mi się podobają. Producent w końcu zaczął na poważnie promować swoje smartfony, a do tego przygotował nową serię urządzeń, która wkrótce zadebiutuje w sprzedaży. Co więcej, właśnie nią Koreańczycy chcą „wygrać” rynek i deklarują, że warto na nią poczekać.

Nowa seria smartfonów LG

Kilka dni temu do sieci wyciekły grafiki nowego smartfona LG, więc byliśmy już przygotowani na debiut nowej linii inteligentnych telefonów tego producenta. Teraz Koreańczycy oficjalnie potwierdzili, że szykują do premiery nową rodzinę LG W, gdzie literka „W” oznaczać ma „FOR THE WIN”, czyli „po zwycięstwo”. Można to więc zrozumieć jako chęć „wygrania” na rynku dzięki tej serii.

Reklama

I chociaż to odważna deklaracja, to przynajmniej na razie wszystko wskazuje na to, że pierwszy smartfon z linii LG W może mieć wszystko, aby skutecznie przekonać klienta do zakupu. Po pierwsze, jego cena ma być atrakcyjna, a to pierwszy krok do odniesienia sukcesu.

Po drugie, na jego pokładzie znajdą się najnowsze rozwiązania, takie jak ekran z wycięciem w górnej części (którego kształt użytkownik będzie mógł „personalizować” według własnego widzimisię) oraz potrójny aparat główny. Jeśli chodzi o ten ostatni, to jeden z obiektywów ma charakteryzować się szerokim polem widzenia, a do tego w oprogramowaniu nie zabraknie dedykowanego trybu portretowego oraz do zdjęć nocnych.

Nadchodzący smartfon z serii LG W będzie do tego dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (zielonej, czarnej i niebieskiej) z modnym, gradientowym wykończeniem. Na pokładzie nie zabraknie też czytnika linii papilarnych, aczkolwiek nie zostanie on zintegrowany z wyświetlaczem, tylko umieszczony na panelu tylnym.

fot. Amazon.in

Nieoficjalne informacje, które opublikował serwis PhoneRadar, mówią natomiast o zastosowaniu baterii o pojemności 4000 mAh i ośmiordzeniowego procesora o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz, produkowanego z wykorzystaniem 12-nm procesu technologicznego. Najpewniej okaże się nim więc MediaTek Helio P22, ewentualnie Qualcomm Snapdragon 439.

Oprócz tego mówi się też, że nadchodzący smartfon z serii LG W będzie miał grubość 8,5 mm i zaoferuje technologię Boombox, znaną z flagowców LG.

Premiera LG W

Producent jeszcze nie podał daty premiery pierwszego smartfona z serii LG W. Wiadomo jednak, że seria ta powstaje z myślą o indyjskim rynku, a urządzenia mają być sprzedawane wyłącznie online, dzięki czemu ich cena będzie wyjątkowo atrakcyjna.

Źródło: Amazon przez FoneArena; PhoneRadar