Nokia 9 PureView (fot. @ishanagarwal24)

W oczekiwaniu na premierę Galaxy S10 możemy obejrzeć innego flagowca – Nokię 9 PureView

Cały technologiczny świat żyje dzisiejszymi premierami Xiaomi Mi 9 i Samsungów Galaxy S10, jednak branża jednocześnie nie zapomina też o innych smartfonach, znajdujących są na horyzoncie. Jednym z nich jest flagowa Nokia 9 PureView, którą właśnie mamy okazję obejrzeć sobie na świetnej jakości renderach.

Wiadomo już, że smartfon zadebiutuje w najbliższą niedzielę, 24 lutego 2019 roku – HMD Global zaplanowało swoją konferencję na godzinę 16:00. Nokia 9 PureView, pomimo że do jej premiery pozostało zaledwie kilka dni, wciąż skrywa przed nami wiele tajemnic. Jej wygląd nie należy jednak do jednej z nich, bowiem w sieci od dawna pojawiają się rendery tego modelu. I nie inaczej jest tym razem.

Reklama

Nokia 9 PureView wyróżni się na tle konkurencji pod wieloma względami. Ba, będzie do niej mniej niż bardziej podobna. Producent w tym smartfonie zdecydował się bowiem zastosować wyświetlacz o odchodzących już powoli do lamusa proporcjach 18:9 (2:1) i bez żadnego wycięcia. Na tyle urządzenia pojawi się natomiast aparat składający się z aż pięciu oczek, chociaż otworów będzie aż siedem, ponieważ w pozostałych dwóch znajdą się dioda doświetlająca i czujniki.

Z renderów wynika także, że z wyświetlaczem zostanie zintegrowany czytnik linii papilarnych. Nie wiadomo jednak, czy producent sięgnął po optyczny, czy ultradźwiękowy skaner odcisków palców. Bardziej prawdopodobny wydaje się ten pierwszy scenariusz, gdyż drugi z ww. sensorów jest dużo droższy, a HMD Global prawdopodobnie zależało na redukcji kosztów, gdyż sporo zapewne kosztuje już aparat główny.

Przy okazji warto przypomnieć, że jakiś czas temu Nokia 9 PureView pojawiła się w Android Enterprise Recommended Catalog, czyli katalogu urządzeń rekomendowanych dla biznesu. Na stronie wymieniono część specyfikacji smartfona – na liście parametrów znajduje się 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ 2880×1440 pikseli, 4 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, moduł NFC i Android 9.0 Pie.

Wiadomo też już, że Nokia 9 PureView zostanie wyposażona w ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, czyli topową jednostkę amerykańskiego koncernu na 2018 rok. Nie wiadomo, dlaczego HMD Global nie sięgnęło po najnowszy SoC Qualcomma, ale być może i tutaj zaważyły kwestie finansowe.

Źródło: @ishanagarwal24, xda-developers