Aktualizacja do Androida 9.0 Pie już dostępna dla użytkowników Nokii 7 Plus w Polsce | Tabletowo.pl

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie już dostępna dla użytkowników Nokii 7 Plus w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Proces udostępniania Androida 9.0 Pie dla Nokii 7 Plus rozpoczął się już pod koniec września 2018 roku. Początkowo nowa wersja oprogramowania trafiła do niewielkiej grupy użytkowników, ponieważ producent chciał się upewnić, że jest ona pozbawiona błędów, zanim zostanie rozesłana do wszystkich właścicieli tego modelu. Dziś polski oddział HMD Global poinformował, że wszyscy użytkownicy w Polsce będą ją mogli pobrać i zainstalować do końca tego tygodnia.

Producent informuje, że aktualizacja do Androida 9.0 Pie jest już dostępna dla połowy wszystkich właścicieli Nokii 7 Plus w Polsce. Pozostała połowa nie będzie jednak musiała zbyt długo czekać na swoją kolej, ponieważ – przynajmniej według deklaracji polskiego oddziału HMD Global – dostanie nową wersję oprogramowania maksymalnie do końca tego tygodnia, więc w przeciągu kilku dni.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), co oznacza, że smartfon sam powinien ją wykryć i poinformować o tym fakcie swojego właściciela. Paczka z niezbędnymi do przeprowadzenia całego procesu plikami waży dokładnie 1471,3 MB. Jako że model ten dysponuje 64 GB pamięci wewnętrznej, jej waga nie powinna być problematyczna.

aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 7.1 Plus

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 7 Plus przynosi sporo nowości. Wśród najważniejszych HMD Global wymienia App Actions, czyli nową, unikalną funkcję, dostępną tylko dla urządzeń z systemem Android One oraz Google Pixel, która uczy się zwyczajów użytkownika i na podstawie ich analizy podsuwa mu odpowiednie w danym momencie akcje. Oprócz niej, pojawia się także Adaptive Battery, mająca za zadanie wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Przy okazji polski oddział HMD Global informuje, że za jakiś czas zostanie udostępniona kolejna aktualizacja, która da dostęp do Asystenta Cyfrowej Aktywności. Wśród jego funkcji znajdują się m.in. możliwość monitorowania czasu używania smartfona oraz liczby jego odblokowań i przychodzących powiadomień. Oprócz tego pozwala on też ustalić limit czasowy na korzystanie z poszczególnych aplikacji.

Źródło: informacja prasowa

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona