Nokia 7.1 Plus na renderach – ten design jest nudny do bólu i już przestarzały

Nokia 7.1 Plus (fot. MySmartPrice)

Design smartfonów Nokii dość szybko ewoluuje, ponieważ marka stara się nadążyć za najnowszymi trendami. Kiedy jednak firma uczepi się jednego schematu, wałkuje go aż do znudzenia. Nokia 7.1 Plus swoim wyglądem nie przynosi żadnego powiewu świeżości – miejmy nadzieję, że producent wynagrodzi to świetną specyfikacją techniczną.

Żeby była jasność – nie uważam, że smartfony Nokii są brzydkie. Mają w sobie jakiś urok, który sprawia, że miło się na nie patrzy. Konkurencja idzie jednak cały czas do przodu i kiedy tylko pojawi się okazja, aby zmienić design swoich urządzeń, od razu to robi. Czołowymi przykładami są najnowsze propozycje Oppo i Vivo – obie marki zaczęły stosować ekrany z wycięciem w kształcie łezki/kropli wody i czytniki linii papilarnych, zintegrowane z wyświetlaczami. A w co odważniejszych projektach pojawiły się wysuwane kamerki (Vivo NEX) lub nawet wszystkie aparaty (Oppo Find X).

Reklama

Na tle wspomnianych smartfonów propozycje Nokii nie wyglądają już tak nowocześnie, chociaż w części obecny jest wyświetlacz z tzw. notchem, który jeszcze do niedawna był najnowszą zdobyczą techniki. Właśnie dlatego uważam, że design nadchodzącej Nokii 7.1 Plus jest nudny do bólu – może się podobać, ale fani innowacji raczej nie spojrzą na niego przychylnie.

Tym bardziej, że pod wyświetlaczem jest naprawdę monstrualnej wielkości tzw. podbródek. A konkurencji udało się go w ostatnim czasie znacznie zmniejszyć, niemal do takich samych rozmiarów, jak Apple w iPhone’ach X. Na obecnym etapie jedynymi niekwestionowanymi zaletami Nokii 7.1 Plus wydają się więc USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Nokia 7.1 Plus zaoferuje też podwójny aparat główny, według niektórych wersji z optyką ZEISS. Na razie nie wiadomo, na jaką konfigurację zdecyduje się producent, ale być może na taką samą, jak w Nokii 7 Plus, tzn. sensor główny + tzw. teleobiektyw, zapewniający zoom optyczny. Na pleckach znajdzie się również czytnik linii papilarnych oraz napis, informujący o przynależności do programu Android One (co oznacza „czystego” Androida na pokładzie smartfona).

Specyfikacja Nokii 7.1 Plus nie jest na razie znana, ale miejmy nadzieję, że będzie ona nie gorsza od listy parametrów Nokii 7 Plus. Nie wiemy też, kiedy smartfon zadebiutuje, ale być może zrobi to 4 października 2018 roku, ponieważ na ten dzień HMD Global zapowiedziało konferencję, na której ma zaprezentować nowe urządzenie.

Źródło: MySmartPrice