smartfon Motorola Moto G8
Motorola Moto G8 (źródło: @evleaks)

Tak będzie wyglądać Motorola Moto G8. Jedna rzecz niepokoi

Motorola zdecydowała się w tym roku na zaskakujący krok – zaprezentowała następców smartfonów z serii Moto G7 jeszcze w tym roku, aczkolwiek nie wszystkich, bowiem wciąż czekamy na oficjalną premierę Moto G8. Ta najwidoczniej czai się tuż za rogiem, ponieważ wiemy już, jak model ten będzie wyglądać. Zaskoczenia nie ma, jednak jedna rzecz jest niepokojąca.

Motorola coraz szybciej reaguje na posunięcia konkurencji. Producent w tym roku mocno rozbudował serię One i wydawało się, że po nowych Motkach z tej linii (m.in. One Zoom i One Macro) nie zadebiutują już żadne nowe smartfony. Tymczasem pod koniec października Motorola zaprezentowała Moto G8 Plus, Moto G8 Play i Moto E6 Play. Ku naszemu zaskoczeniu, Motorola Moto G8 nie ujrzała wtedy światła dziennego – marka do tej pory czegoś takiego nie zrobiła, co roku cała seria Moto G była przedstawiana od razu.

Motorola Moto G8

Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że Motorola Moto G8 prędzej czy później zadebiutuje na rynku. Nie mamy jeszcze informacji, kiedy dokładnie się to stanie, ale wiemy już, jak smartfon ten będzie wyglądał. Dzięki grafikom opublikowanym przez Evana Blassa możemy zobaczyć zarówno przód, jak i tył tego urządzenia. Trudno powiedzieć, że design jest jakkolwiek zaskakujący – nie jest, ponieważ podobnie zaprojektowanych jest kilka najnowszych modeli w ofercie marki.

Na przodzie Motoroli Moto G8 znajdzie się wyświetlacz z niewielkim wycięciem w górnej części. Na panelu tylnym umieszczony będzie zaś potrójny aparat z głównym aparatem o rozdzielczości 48 Mpix i czytnik linii papilarnych (w okrągłym zagłębieniu z charakterystyczną literką „M”). Załączone w tym artykule grafiki zdradzają jeszcze jedno: smartfon zostanie też wyposażony w port USB-C i jednocześnie pozbawiony 3,5 mm złącza słuchawkowego. Trudno zrozumieć, dlaczego producent zdecydował się na taki krok w urządzeniu dla mniej zamożnego, masowego klienta, który bardzo często korzysta z tradycyjnych słuchawek.

Na razie nie znamy specyfikacji Moto G8, ale powinna być ona podobna do listy parametrów Moto G8 Plus. Po grafikach widać, że aparat w modelu podstawowym zostanie nieco „okrojony” względem tego w modelu z „Plusem” w nazwie (m.in. z laserowego autofokusu), ale nie wiemy, co jeszcze zostanie zmienione. Wkrótce jednak z pewnością pojawią się informacje na ten temat.

Źródło: @evleaks