smartfon Motorola Moto E6 Plus
Fot za: Roland Quandt (Twitter)

Specyfikacja Motoroli Moto E6 Plus. Zapowiada się nieźle

Motorola Moto E6 nie doczekała się głośnej premiery, ale mimo wszystko wzbudziła zainteresowanie za sprawą procesora, który ma zapewniać „bezlagową wydajność”. Wkrótce na rynku zadebiutuje nieco lepiej wyposażona Motorola Moto E6 Plus, być może na zbliżających się targach IFA 2019 w Berlinie. Jeszcze przed oficjalną prezentacją dowiadujemy się, co zaoferuje nadchodząca nowość i jak będzie wyglądać.

Motorola Moto E6 Plus

Motorola Moto E6, przynajmniej w mojej subiektywnej opinii, nie grzeszy urodą – jest całkiem zwyczajnym, niczym nie wyróżniającym się (pozytywnie na tle konkurencji) budżetowcem. Co innego Motorola Moto E6 Plus – ten model będzie zdecydowanie bardziej przystawać do współczesnych wymagań rynku i oczekiwań klienteli. Smartfon zostanie bowiem wyposażony w wyświetlacz typu Max Vision z wycięciem w kształcie kropli wody w górnej części oraz wykończoną na wysoki połysk (i udającą szklaną) obudowę w modnych kolorach. Dzięki temu użytkownicy poszukujący niedrogiego inteligentnego telefonu z pewnością spojrzą z zainteresowaniem na Moto E6 Plus.

Motorola Moto E6 Plus – specyfikacja

Przy okazji poznaliśmy też część parametrów technicznych nadchodzącej nowości. Jak informuje serwis WinFuture, smartfon najprawdopodobniej zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 12 nm FinFET) procesor MediaTek Helio P22 2,0 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8320, czyli często spotykany w urządzeniach tej klasy SoC. Na rynku mają pojawić się dwie konfiguracje: z 2 GB lub 4 GB RAM i 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej. Do tego naturalnie nie zabraknie obsługi kart microSD.

Motorola Moto E6 Plus zostanie również wyposażona w pojemnościowy czytnik linii papilarnych (na panelu tylnym) i podwójny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 13 Mpix i pomocniczym 2 Mpix do zbierania danych o głębi ostrości przy zdjęciach portretowych. Wiadomo także, że smartfon zaoferuje port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Pozostałe elementy specyfikacji nie są na ten moment znane, ale według serwisu źródłowego możemy spodziewać się też m.in. akumulatora o pojemności ~4000 mAh i systemu operacyjnego Android 9.0 Pie z dodatkami od Motoroli (nie Android One).

Motorola Moto E6 Plus – cena

Według niepotwierdzonych informacji, smartfon w wersji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej ma kosztować w Europie mniej niż 200 euro – pierwsze doniesienia od sprzedawców mówiły o kwocie rzędu ~150 euro (równowartość ~650 złotych). Konfiguracja z 2 GB RAM i 32 GB pamięcią na pliki użytkownika będzie naturalnie zauważalnie tańsza.

Źródło: WinFuture