źródło: xda-developers

Tak może wyglądać Motorola Edge+. Jestem zauroczony

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Motorola może zaprezentować flagowca, który zwróci uwagę użytkowników na całym świecie (seria Moto Z, z uwagi na narzuconą odgórnie specyfikę, miała z tym problem). W sieci pojawiły się zdjęcia nowego smartfona i spodziewamy się, że zadebiutuje on na rynku jako Motorola Edge+.

Reklama

Zanim wdamy się w szczegóły związane z designem i specyfikacją, należy zacząć od tego, że ekipa xda-developers dowiedziała się o istnieniu dwóch nowych smartfonów marki Motorola. Jeden nosi oznaczenie „racer”, zaś drugi „burton”. Co ciekawe, na razie wszystko wskazuje na to, że oba mają być członkami serii Motorola One 2020, lecz drugi z ww. podobno będzie sprzedawany w amerykańskiej sieci Verizon pod nazwą Motorola Edge+.

Reklama

Zarówno „racer”, jak i „burton” zostanie wyposażony w „wodospadowy” wyświetlacz, aczkolwiek nie będzie on zachodził tak mocno na krawędzie, jak ma to miejsce w przypadku Huawei Mate 30 Pro – na prawej widać bowiem fizyczne przyciski do regulacji głośności. Szacuje się, że promień krzywizny wyniesie ~80%. W obu smartfonach ekran ma mieć przekątną 6,67 cala, proporcje 19,5:9, rozdzielczość Full HD+ 2340×1080 pikseli i częstotliwość odświeżania 90 Hz, a do tego jeszcze okrągły otwór w lewym górnym rogu na aparat do selfie i rozmów wideo (znacznie mniejszy niż w już wprowadzonych na rynek modelach z serii Motorola One).

Ekipa xda-developers informuje również, że wersja „racer” zaoferuje ośmiordzeniowy (8x Kryo 475; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 765 (lub 765G) z grafiką Adreno 620, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, aparat główny z sensorem o rozdzielczości 48 Mpix, moduł NFC, Dual SIM i akumulator o pojemności 4660 mAh. Model o oznaczeniu „burton” będzie miał zaś na pokładzie ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) układ Qulacomm Snapdragon 865 z Adreno 650, 8 GB lub 12 GB RAM (w zależności od konfiguracji) i baterię 5169 mAh. Oba smartfony mają pracować pod kontrolą systemu Android 10Motorola ma dodać od siebie dodatkowo funkcję o nazwie Moto Edge Assistant, która pozwoli wykorzystać potencjał zakrzywionych krawędzi.

Na razie nie wiadomo, kiedy opisywane powyżej urządzenia zadebiutują na rynku, ale być może producent zaprezentuje je w trakcie targów MWC 2020 w Barcelonie, wraz z Moto G8, Moto G8 Power i Moto G Stylus.

Źródło: xda-developers

Reklama