LG K9 (fot. LG)

To się zupełnie nie opłaca, ale LG nie rezygnuje z produkcji budżetowców – nadchodzi LG K12+

Przez cały 2018 rok przez smartfony i inne urządzenia mobilne LG straciło równowartość 700 milionów dolarów z hakiem. Mimo to, Koreańczycy nie zamierzają rezygnować z produkcji inteligentnych telefonów, w tym również tych najtańszych. Jednym z najnowszych budżetowców, jakie wkrótce zadebiutują na rynku, będzie LG K12+, który właśnie dał o sobie znać i zdradził co nieco szczegółów na swój temat.

Producenci najwięcej zarabiają na high-endach, bowiem na nich mogą narzucić największe marże. Im tańszy smartfon, tym jest ona mniejsza, a w przypadku najtańszych są to dosłownie jakieś grosze (jeśli w ogóle są). Z drugiej strony, pozwalają one zwiększyć udziały na rynku. Dla LG najważniejsze powinno być jednak zarabianie, ponieważ przez cały 2018 rok dział mobilny wygenerował stratę operacyjną w wysokości (równowartości) 700 milionów dolarów amerykańskich!

LG zdaje się jednak mieć odmienne zdanie, bowiem szykuje do premiery co najmniej jeden smartfon z niższej półki, LG K12+. Wzmiankę o jego istnieniu ekipa z xda-developers odnalazła w Google Play Developer Console Device Catalog. Przy okazji z bazy udało się wyciągnąć całkiem sporo informacji na temat specyfikacji technicznej tego modelu, a nawet render jego przodu, który możecie zobaczyć poniżej.

LG K12+ (fot. Google Play Developer Console Device Catalog via xda-developers)

Wizualnie LG K12+ wielkiego wrażenia nie robi, ponieważ ramki na górze i dole nie są symetryczne, a do tego ta ostatnia jest zauważalnie grubsza, co wygląda – przynajmniej moim zdaniem – naprawdę słabo. Specyfikacja smartfona również nie powala na kolana, ale trudno tego od niego oczekiwać, wszakże to najniżej pozycjonowana seria w portfolio.

LG K12+ zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości 1440×720 pikseli – dokładna przekątna ekranu na razie nie jest znana, ale współczynnik dpi ma być równy 280 ppi. Sercem smartfona będzie ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A53 2,0 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,5 GHz; 12 nm FinFET) procesor MediaTek Helio P22 z układem graficznym IMG PowerVR GE8320 650 MHz. Wiadomo też, że urządzenie zaoferuje 3 GB RAM i ma pracować pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo.

Część specyfikacji LG K12+ (fot. Google Play Developer Console Device Catalog via xda-developers)

Można mieć też pewność, że skoro na rynku pojawi się LG K12+, to LG wypuści na niego również LG K12, a może też i LG K12α, ponieważ Koreańczycy już niejednokrotnie zastosowali taką strategię. Jeśli faktycznie tak się stanie, to wersja podstawowa najpewniej trafi do sprzedaży także w Polsce, lecz – znając LG – nie ma co liczyć na specjalnie atrakcyjną i konkurencyjną cenę.

*na grafice tytułowej LG K9

Źródło: xda-developers