Już za kilka-kilkanaście dni Huawei P20 pojawi się w polskich sklepach w nowej, tańszej wersji 19
Huawei P20 (fot. Huawei)

Już za kilka-kilkanaście dni Huawei P20 pojawi się w polskich sklepach w nowej, tańszej wersji

Jak zapewne doskonale pamiętacie, Huawei P20 zadebiutował 27 marca 2018 roku i tego samego dnia rozpoczęła się jego przedsprzedaż. Od tego momentu minęło więc już ponad pięć miesięcy i powoli szykujemy się na premierę Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro, którą – jak dziś się dowiedzieliśmy – zaplanowano na 16 października 2018 roku. Właśnie jednak okazuje się, że producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w przypadku flagowca z serii P, bowiem za kilka-kilkanaście dni do sklepów trafi nowa, tańsza wersja tego modelu.

Startową cenę Huawei P20 ustalono na 2699 złotych i u oficjalnych partnerów wciąż pozostaje ona na takim samym poziomie. Do 20 sierpnia trwa jednak promocja, dzięki której po zakupie tego smartfona można dostać zwrot w gotówce w wysokości 200 złotych (zainteresowani znajdą więcej szczegółów na temat tej akcji w >tym artykule<).

Można odnieść wrażenie, że Huawei stara się „nadgonić” sprzedaż Huawei P20. W reklamach promowany jest bowiem przede wszystkim Huawei P20 Pro (to nim w spotach posługuje się Robert Lewandowski, promotorem jest też Kuba Wojewódzki) i wygląda na to, że to właśnie ten model chętniej wybierają klienci. Wkrótce producent poczyni kolejny krok, mający zachęcić użytkowników do wyboru zwykłej pe-dwudziestki.

Oczywiście powyższe to tylko moje przypuszczenia – nie znam dokładnych danych, ale nawet wśród naszych Czytelników nie zauważyłem ani jednego posiadacza Huawei P20, bowiem wszyscy – jak już – mają w swoim posiadaniu Huawei P20 Pro. Wkrótce jednak pojawi się kolejny powód, aby wybrać właśnie zwykłą pe-dwudziestkę.

Jak bowiem dowiedział się (niezawodny) Damian z gsmManiaKa, wkrótce do sprzedaży trafi Huawei P20 w wersji z 64 GB pamięci wbudowanej (dla przypomnienia, standardowy wariant ma 128 GB przestrzeń na pliki użytkownika). Ma to być jedyna różnica, ale znacząco wpłynie ona cenę – według informacji, do których dotarł nasz Kolega, konfiguracja 4 GB + 64 GB ma kosztować 2299 złotych, a więc (aż) o 400 złotych mniej niż 4 GB + 128 GB.

Powyższe doniesienia można uznać za wiarygodne, ponieważ Huawei P20 64 GB widnieje już na stronie >sklepu Media Expert<, który podaje, że będą dostępne trzy warianty kolorystyczne tej konfiguracji: czarna, niebieska i różowa. Smartfon w takiej wersji ma mieć w swojej ofercie również Orange, aczkolwiek zapewne trafi ona także do pozostałych sklepów i operatorów. W jej przypadku nie będzie jednak obowiązywać promocja, dzięki której można uzyskać zwrot 200 złotych w gotówce (chyba, że producent nas zaskoczy, ale raczej wątpliwe).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/05/07/recenzja-huawei-p20-i-porownanie-do-p20-pro/

Źródło: gsmManiaK