HTC Desire 12s / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

HTC szykuje prawdziwą ofensywę budżetowców – kolejnym będzie HTC Wildfire X

HTC w ostatnich latach wprowadzało do sprzedaży coraz mniej smartfonów, przez co można było odnieść wrażenie, że Tajwańczycy kontynuują działalność w tym segmencie już tylko z podobnych pobudek, co Sony. Coś musiało się jednak zmienić w ich myśleniu, bowiem szykują prawdziwą ofensywę niedrogich urządzeń. Okazuje się, że w przygotowaniu są nie cztery, a aż pięć modeli, a piątym jest właśnie HTC Wildfire X.

Największym zaskoczeniem jest tutaj fakt, że HTC zamierza reaktywować wygaszoną wiele lat temu serię Wildfire, która swego czasu zasługiwała na miano kultowej. Dziś z pewnością wielu osobom nadal kręci się łezka w oku na wspomnienie tej marki, jednak w 2019 roku nie zaoferuje ona już tak powalających doznań, jak w przeszłości.

Reklama

Nowa odsłona serii Wildfire będzie bowiem typowo budżetowa, skierowana do najmniej wymagającego klienta. No, może poza modelem HTC Wildfire 2019, który może aspirować do miana średniaka. Specyfikacje pozostałych przedstawicieli nie pozostawiają jednak złudzeń, w jaki segment celuje HTC (oby również ceną, chociaż różnie z nimi może być, znając zapędy Tajwańczyków).

Niedawno dowiedzieliśmy się, że najnowszymi przedstawicielami serii Wildfire będą – oprócz wspomnianego już HTC Wildfire 2019 – również HTC Wildfire E, HTC Wildfire E Plus i HTC Wildfire E1. Teraz okazuje się, że do tej czwórki dołączy jeszcze jeden smartfon, HTC Wildfire X.

Jego istnienie potwierdziło samo Google, które umieściło ten model na liście polecanych urządzeń z Androidem dla biznesu, co zwiastuje jego rychłą premierę. Koncern z Mountain View opublikował zarówno zamieszczony poniżej render smartfona, jak i kilka informacji na temat specyfikacji HTC Wildfire X.

smartfon HTC Wildfire X
HTC Wildfire X (fot. Android Enterprise Solutions Directory)

Co prawda nie ma tego dużo, ale to zawsze coś. Wiadomo już, że HTC Wildfire X zaoferuje 6,2-calowy wyświetlacz (na 99,9% o rozdzielczości nie wyższej niż HD+) oraz 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie smartfona znajdzie się też czytnik linii papilarnych, zabraknie natomiast modułu NFC. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Na razie nie wiemy, kiedy HTC zaprezentuje Wildfire X oraz cztery pozostałe modele, ale prawdopodobnie zrobi to wkrótce, skoro już wiemy, że istnieją i są przygotowywane do wprowadzenia na rynek.

Oto nowe smartfony HTC z serii Wildfire. Jak Wam się podobają?

*Na zdjęciu tytułowym HTC Desire 12s (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: Android Enterprise Solutions Directory