Za kilka dni premiera Honora 10 Lite. Co może zaoferować „lżejsza” wersja flagowego Honora 10?

Smartfony z dopiskiem „Lite” zajmują bardzo ważne miejsce w portfolio zarówno Huawei, jak i Honora. Ten pierwszy wprowadził już na rynek „lżejsze” wersje flagowych P20 (P20 Lite) i Mate 20 (Mate 20 Lite) i teraz przyszedł czas, aby to samo zrobiła marka-córka. Producent właśnie zapowiedział, że zaprezentuje swoją propozycję za kilka dni.

Gdyby nie smartfony z dopiskiem „Lite”, ani Huawei, ani tym bardziej Honor prawdopodobnie nie odnieśliby takiego sukcesu na całym świecie. Urządzenia z tej serii są bowiem połączeniem przyzwoitych podzespołów i atrakcyjnej ceny, a bliskie pokrewieństwo z flagowcami obu marek, choćby tylko na papierze, jest kolejnym bodźcem dla klienta, aby wybrać właśnie taki model.

Reklama

Ale o ile Huawei niezwykle sprawnie wprowadził na rynek „lżejsze” wersje flagowych P20 (P20 Lite) i Mate 20 (Mate 20 Lite), to Honor dość długo z tym zwlekał. Honor 10 zadebiutował bowiem blisko siedem miesięcy temu, a więc od jego premiery upłynęła już kupa czasu. Marka nie zamierza jednak rezygnować z tradycji wypuszczania uboższych wariantów swoich high-endów i właśnie zapowiedziała, że najnowszy zostanie zaprezentowany za kilka dni.

Na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Honor opublikował plakat, stanowiący zapowiedź rychłej premiery Honora 10 Lite. Widnieje na nim data 21 listopada 2018 roku i to właśnie tego dnia smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

zapowiedź premiery Honora 10 Lite (fot. Honor)

Nie jest żadną niespodzianką, że Honor 10 Lite będzie dostępny w gradientowych obudowach, ponieważ to właśnie Huawei stworzył ten trend. Pełna specyfikacja nadchodzącej nowości nie jest znana, ale sam producent potwierdził, że smartfon zostanie wyposażony w procesor HiSilicon Kirin 710 z układem graficznym Mali-G51 MP4. Przypomnę w tym miejscu, że jednostka ta składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A73 2,2 GHz oraz czterech ARM Cortex-A53 1,7 GHz i jest produkowana w 12-nm procesie technologicznym. Aktualnie jest to też najmocniejszy SoC do urządzeń ze średniej półki Huawei i Honora.

Jako że Honor 10 Lite pojawił się już w bazie TENAA, wkrótce powinniśmy poznać jego pełną specyfikację. Na razie agencja opublikowała jednak wyłącznie zdjęcia tego smartfona.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, iż pojawiła się też informacja, że Honor 10 Lite będzie dostępny również w specjalnej wersji, stworzonej przy współpracy z marką modową Supreme. Najprawdopodobniej nie trafi ona jednak do sprzedaży w Polsce.

Honor 10 Lite Supreme (fot. Slashleaks)

*Na zdjęciu tytułowym Honor 10 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo; TENAATENAATENAA dzięki GizmoChina; Slashleaks; GSMArena