fot. Tabletowo.pl

Masz Honora 10 lub Honora Play i czekasz na aktualizację do Androida 9.0 Pie? Zapisz się na beta testy!

Lista smartfonów, które mają otrzymać aktualizację do Androida 9.0 Pie, jest bardzo długa. Jedne modele dostaną ją szybciej, inne będą musiały natomiast poczekać nieco dłużej. Właścicielom Honora 10 i Honora Play zostanie ona udostępniona za kilka tygodni, ale zainteresowani już teraz mogą zapisać się na beta testy najnowszej wersji oprogramowania.

Aby to zrobić, należy pobrać >aplikację Beta<, zalogować się do niej i wybrać odpowiednią opcję w jednej z zakładek. Zapisy na beta testy już ruszyły, natomiast druga faza rozpocznie się 15 grudnia 2018 roku. Stabilna wersja Androida 9.0 Pie i EMUI 9.0 zostanie udostępniona wszystkim właścicielom Honora 10 i Honora Play 4 stycznia 2019 roku.

Według deklaracji Honora, najnowsza wersja nakładki przyspiesza działanie smartfonów – dzięki niej system pracuje płynniej, a do tego jest inteligentniejszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze. W EMUI 9.0 pojawiła się funkcja „Password Vault”, działająca jako menedżer haseł. Przechowuje ona w jednym, dostępnym wyłącznie dla użytkownika, miejscu wszystkie identyfikatory, hasła i uwierzytelnienia dla witryn oraz aplikacji – aby ich potem użyć w razie potrzeby, wystarczy potwierdzić swoją tożsamość, przykładając palec do skanera odcisków palców.

Kolejną nowością w EMUI 9.0 jest asystent HiVision, wykorzystujący do działania rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Dzięki niemu, po skierowaniu obiektywu aparatu na wybrany przedmiot, użytkownik otrzyma informacje na jego temat oraz linki do sklepów internetowych, w którym można go kupić (lub podobny). Oprócz tego HiVision identyfikuje 522 krajobrazy w 15 państwach i 10 milionów dzieł sztuki w 40 krajach świata, a także potrafi tłumaczyć tekst w czasie rzeczywistym z siedmiu języków.

EMUI 9.0 to również nowe inteligentne algorytmy, dodatkowo poprawiające jakość wykonywanych smartfonem zdjęć – rozpoznają już ponad 1500 scenerii i na podstawie uzyskanych danych, dobierają parametry, aby uchwycony kadr był jak najlepszy. Zaktualizowany system Sztucznej Inteligencji poprawia także ogólną wygodę użytkownika dzięki obsłudze nowych aplikacji, takich jak AI Email Translator i AI Schedule Planner.

Najnowsza wersja interfejsu EMUI przynosi ze sobą też pulpit nawigacyjny Digital Balance, za pośrednictwem którego właściciel urządzenia może sprawdzić, ile razy je odblokowywał w trakcie dnia oraz ile czasu korzystał z danej aplikacji, a także ustalić limity czasowe na to ostatnie. A jeśli zechce, może również użyć trybu Wind Down, który powoduje stopniowe zanikanie wyświetlacza do koloru szarego zgodnie z ustawionym czasem uśpienia w nocy, a wraz z tym wyciszanie wszystkich alertów i powiadomień.

Wraz z EMUI 9.0 pojawia się też Wireless Projecting, czyli funkcja pozwalającą na bezprzewodowe łączenie smartfona z telewizorem lub monitorem komputerowym, a także opcja bezprzewodowego drukowania przez Huawei Share.

Według deklaracji producenta, EMUI 9.0 zwiększa oryginalną wydajność operacyjną o 12,9% i znacznie skraca czas uruchamiania aplikacji. Do tego wprowadza też technologię GPU Turbo 2.0, minimalizująca o 36% opóźnienia spowodowane dotykiem podczas grania.

Źródło: informacja prasowa